Rastorgujeva sparīgi sāktajā stafetē Latvijas biatlonisti ieņem 18.vietu

Pēc komandas līdera Andreja Rastorgujeva veikuma pirmajā posmā Latvijas biatlonisti ceturtdien Oberhofā, Vācijā, bija līderu vidū Pasaules kausa posmā 4x7,5 kilometru stafetē, taču turpinājums izvērtās pieticīgāks un ļāva ieņemt 18.vietu 24 komandu konkurencē, liecina organizatoru informācija.

Uzvarēja Krievijas kvartets Jevgēņijs Garaņičevs, Timofejs Lapšins, Dmitrijs Mališko un Antons Šipuļins, stafeti veicot stundā, 15 minūtēs un 24,1 sekundē. Otrās vietas ieguvēji norvēģi atpalika 2,3 sekundes, bet trešie bija vēl pusotru minūti lēnākie francūži. Šipuļins pēc pēdējās šautuves zaudēja 9,4 sekundes Olem Einaram Bjerndālenam, tomēr distances beigās Norvēģijas veterānu apsteidza.

Visas trīs laureātu komandas veica pa vienam soda aplim, taču norvēģi izmantoja par divām rezerves patronām mazāk nekā krievi.

Latvijas biatlonisti bija 14 komandu vidū, kas finiša līniju nešķērsoja, jo līderi atpalicējus apsteidza par apli. Divus soda apļus veica Roberts Slotiņš, savukārt Rastorgujevam, Daumantam Lūsam un Rolandam Pužulim ar rezerves patronām pietika visu mērķu sašaušanai. 

Rastorgujevs katrā šautuvē izmantoja pa divām rezerves patronām un pakāpeniski uzlaboja pozīcijas. Pēc pirmās šaušanas viņš bija 12.vietā, taču savu otro ugunslīniju pameta jau otrais 10,2 sekundes aiz līdera krieva Garaņičeva. Otro posmu sākot Lūsam, Latvija bija trešajā pozīcijā, jo Rastorgujevu apsteidza arī francūzis Simons Furkads. 

Lūsa šāva vēl precīzāk, katrā ugunslīnijā izmantojot pa vienai rezerves patronai, taču slēpošanas ātruma dēļ arvien atkāpās rezultātu tabulā, līdz stafeti Slotiņam nodeva 17.vietā vairāk nekā trīsarpus minūtes aiz līderes Krievijas. Slotiņš abās šautuvēs veica pa soda aplim un Pužulis pēdējo posmu sāka 21.vietā. Pirmajā šautuvē Pužulis iztērēja divas papildu patronas un palika arvien 21., taču nākamajā šaušanā viņam pietika ar vienu rezerves patronu, kas palīdzēja pakāpties uz vietu otrajā desmitā. Par vienu pozīciju augstāk Latvijas komanda tika Zviedrijas kvarteta diskvalifikācijas dēļ, savukārt čehi nefinišēja.

Sacensības sākās ar pusstundas aizkavēšanos sliktu laikapstākļu un vājas redzamības dēļ. 

Sievietēm 4x6 kilometru stafetē trešdien uzvarēja Čehijas biatlonistes, laureātu trijniekā tālākās pozīcijās atstājot Franciju un Baltkrieviju.

Pasaules kausa sezonas ceturtā posma turpinājumā sprints risināsies piektdien sievietēm un sestdien vīriešiem, bet svētdien distancē ar masu startu dosies gan vīrieši, gan sievietes. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Biatlons
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti