Sadaļas Sadaļas

Piespēle

Sporta mači "You Tube", hokeja cerība Haralds Egle un basketbola klubs "Ventspils" ,

Piespēle

Piespēlē Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka un Gunta Aizporiete par volejbolu

Pandēmija un sports. Andreja Rastorgujeva, Roberta Akmens un Anrija Brencēna izjūtas

Biatlonists Rastorgujevs: Ģimene dod emocionālu spēku, bez tā fiziski neko nepaveikt

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs gatavošanos nākamajai sezonai ir sācis ar fiziskās sagatavotības nostiprināšanu un drīzumā sāks arī šaušanas treniņus, bet par ne mazāk svarīgu viņš uzskata iespēju pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Sportists Latvijas Radio pastāstīja, ka bez tuvu cilvēku nodrošinātā pozitīvā emocionālā lādiņa nav cerību uz labiem rezultātiem trasē nākamajā sezonā.

Nopietni treniņi Andrejam sāksies maija beigās, bet pagaidām viņš vairāk griež pedāļus, skrien un nostiprina ķermeņa stabilitāti. Parasti maijā ir vairāk šaušanas treniņu, bet pašlaik tas ir sarežģītāk, jo Covid-19 izplatības dēļ ir ierobežota šautuvju pieejamība. 

Tomēr par pandēmijas radītajiem apstākļiem biatlonists pārāk nesūrojas, jo tie ir devuši iespēju vairāk laika būt kopā ar ģimeni un krāt emocionālo spēku. Atrašanos Latvijā Rastorgujevs uzskata par vienu labākajiem variantiem pandēmijas laikā, jo tas nozīmē būšanu mājās sev tuvu cilvēku lokā. 

"Tas ir vissvarīgākais; ja tur ir tukšums, tad arī fiziski neko nevari izdarīt," ģimenes emocionālo nozīmi uzsvēra sportists.

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Andrejs atzīst, ka viņam bija ļoti svarīgi pavadīt vairāk laika kopā ar meitu, lai atgūtos pēc aizvadītās sezonas un koncentrētos jau nākamajiem startiem. Ierastā pēcsezonas nometne, lai pamazām izietu no slodzes, viņam pandēmijas dēļ izpalika, un tā biatlonistam ir jauna pieredze. Pēcsezonas nodarbības parasti ir svarīgas, lai ķermeni lēnītēm pieradinātu pie cita režīma un pamazām arī ieliktu nelielu bāzi nākamajai sezonai, jo nedēļas laikā tāpat tiek noslēpoti kādi 500 kilometri. 
 

Līdz nākamajai sezonai Rastorgujevs ir apņēmies sabalansēt šaušanu un slēpošanas ātrumu.

Viņš uzsver, ka ir jāstrādā, jāpamaina kādas nianses šautenei, un tad visam jābūt kārtībā. Šaušanā Andrejam labākā bija 2018./2019.gada sezona ar 83% trāpījumu, turpretim pērnajā sezonā rādītājs nokritās līdz 77%. Pēdējos četros gados Rastorgujevs ir būtiski uzlabojis precizitāti, šaujot stāvus (no 69% līdz 78%), taču tikpat būtiski ir kritušies rādītāji šaušanā guļus (87% pret 76%)

Andrejs atzīst, ka nekad karjerā nav šāvis tik labi kā 2018./2019.gada sezonā, un viņam ir skaidrs, kas nepieciešams veiksmīgai nākamajai sezonai. "Viss ir puslīdz skaidrs, kas jādara, un ir tikai jādara. Nevajag skatīties uz pagātni, nevaram tajā visu laiku dzīvot, jāskatās arī uz nākotni," viņš uzsvēra.

Aizvadītā sezona bija sarežģīta arī silto laikapstākļu dēļ. Andrejs atceras, ka Eiropas čempionātā Baltkrievijā, kur viņš izcīnīja 2.vietu sprintā, tika izdarīts viss iespējamais, lai noturētu trasi sacensībām piemērotā stāvoklī. Tostarp darbinieki ar grābekļiem un lāpstām vāca no trases akmeņus un dažādus gružus. Latvijas biatlona līderis atzina, ka iepriekš ko tādu bija dzirdējis tikai nostāstos par padomju laiku. Rastorgujevs paskaidroja, ka organizatoriskais līmenis Eiropas čempionātā bija ļoti augsts, vienīgi bažas radīja jautājums, vai sniegs nodzīvos līdz sacensībām, jo nebija no kurienes ņemt rezerves, kā, piemēram, ir Oberhofā, Vācijā. 

Andrejs uzskata, ka

iekļūšana Pasaules kausa kopvērtējumā TOP 30 aizvadītajā sezonā nav slikti, taču 29.vieta nav arī panākums, ar ko lepoties.

Draugi un līdzjutēji Andrejam pat teikuši, ka trasē bijis nevis viņš pats, bet gan ēna, un arī pasaules čempionāts neizdevās, labāko rezultātu - 22.vietu - sasniedzot individuālajā distancē.

Par atbalstītāju uzticību Rastorgujevs ir pārliecināts, bet atzīst, ka krīze daudzās jomās ir atstājusi iespaidu. Viņš uzsvēra, ka visi atbalstītāji strādā un sola sniegt ieguldījumu komandas darbā atbilstoši iespējām.

Par nākamās sezonas sākumu Andrejs vēl neizsteidz spriest, jo nav zināms, kāda būs epidemioloģiskā situācija vēlā rudens pusē un ziemā. Tikpat labi varot gadīties, ka atliks tikai neziņā raustīt plecus. Tomēr,

kamēr nav informācija, ka kaut kas mainīsies, Andrejs turpinās gatavoties pēc plāna, kas viņam palīdz arī justies stabilāk.

"Mazāk runāt, vairāk darīt - tā ir vieglāk dzīvot," piebilda sportists.

Starpsezonā Rastorgujevam ir vairāk laika, kad ļauties savam iemīļotajam vaļaspriekam - ģitāras spēlei. Viņš arī iedrošina visus vasaras sporta veidu atlētus nenokārt degunu un izturēt laiku, kad ir izjaukts ierastais ritms un nav zināms, kad tas varētu atgriezties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt