Biatlonisti Bendika un Rastorgujevs finišē 17.vietā 1+1 stafetē pasaules čempionātā

Latvijas biatlona izlases līderi Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika ceturtdien Antholcā, Itālijā, pasaules čempionātā ieguva 17.vietu pāru 1+1 stafetē. Zema precizitāte šaušanā liedza Latvijas duetam cerības uz labāku rezultātu.

Bendika slēpoja vienu soda apli un izmantoja deviņas papildu patronas, savukārt Rastorgujevam visu mērķu sašaušanai bija nepieciešamas piecas papildu patronas. 

Tāpat kā pērn par pasaules čempioniem kļuva norvēģi Marte Olsbu Roiselanna un Johaness Tinjess Bē ar rezultātu 34 minūtes un 19,9 sekundes. Sudrabu izcīnīja 17,6 sekundes lēnākais Vācijas duets, bet bronzu nopelnīja francūži 29,8 sekundes aiz uzvarētājiem. Latvijas pāris no uzvarētājiem atpalika divas minūtes un 24,1 sekundi.

Bendika pirmajā šautuvē izmantoja vienu rezerves patronu un trasē atgriezās 14.vietā. Otrajā šaušanā viņai bija nepieciešamas visas trīs rezerves patronas, kas Latvijas biatlonisti atvirzīja 21. pozīcijā. Rastorgujevs savā pirmajā ugunslīnijā šāva nekļūdīgi un pakāpās uz 16. pozīciju, bet pēc vienas rezerves patronas izmantošanas nākamajā šautuvē stafeti Bendikai nodeva 13.vietā.

Baibai atgriešanās trasē nebija tik veiksmīga, nopelnot vienu soda apli, kas Latviju atvirzīja uz 18.vietu. Pēc vēl divām papildu patronām nākamajā ugunslīnijā Baiba stafeti Andrejam nodeva 19.vietā. Rastorgujevs priekšpēdējā šaušanā piecu mērķu sašaušanai iztērēja sešas patronas un pakāpās uz 16.vietu, vēl trīs papildu patronas iztērēja pēdējā ugunslīnijā un atkāpās uz 18. pozīciju. 

Stafetē neolimpiskajā disciplīnā piedalījā 30 valstu dueti, bet līdz finišam tika 22 pāri.

Latvijas izlases treneris Māris Čakars pirms sacensībām telefonsarunā Latvijas Televīzijā teica, ka Rastorgujevs un Bendika ir labā formā, tādēļ ir pamats gaidīt labu rezultātu.

Čempionāta noslēgumā sestdien risināsies stafetes vīriešiem un sievietēm, bet svētdien kungiem un dāmām vēl būs sacensības masu starta distancēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti