Biatloniste Bendika Čehijā iedzīšanas sacensībās finišē četrdesmitniekā

Nove Mesto Čehijā svētdien turpinājās Pasaules kausa posms biatlonā. Iedzīšanas sacensībās dāmām par uzvarētāju kļuva norvēģiete Tirila Ekhofa, bet latviete Baiba Bendika finišēja 39. vietā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Norvēģijas biatloniste Tirila Ekhofa, kura ugunslīnijās pieļāva trīs kļūdas. Otrajā vietā ierindojās vāciete Denīze Hermane, kura no līderes atpalika 24 sekundes. Norvēģiete Marte Olsbu Reiselande finišēja trešā, no savas tautietes atpaliekot 29,9 sekundes.

Sacensību līderes finiša taisnē

Startēja arī Latvijas biatloniste Baiba Bendika, kura gan pie šīs iespējas tika teju vai caur adatas aci. Proti, sestdien sportiste 7,5 km sprintā finišēja tikai 59. pozīcijā, bet iedzīšanai kvalificējas 60 labākās biatlonistes.

Ierodoties pirmajā ugunslīnijā Baiba jau bija pakāpusies no 59. uz 55. pozīciju. Viņa pieļāva divas kļūdas ugunslīnijā, taču tas neliedza trasē atgriezties jau esot 54. pozīcijā. Otrajā ugunslīnijā Bendika bija precīza, kas ļāva viņai pakāpties jau uz 49. vietu.

Trešajā šautuvē Baiba ieradās jau esot 43. pozīcijā, bet divas kļūdas, un atkal atgriešanās vien 49. vietā. Pēdējā ugunslīnijā Bendika bija precīza, kas ļāva pakāpties uz 41. pozīciju. Finiša taisni latviešu biatloniste sasniedza 39. vietā, no uzvarētājas atpaliekot trīs minūtes un 10,7 sekundes.

Baiba Bendika ielaužas labāko četrdesmitniekā

Šobrīd iedzīšanas disciplīnā kopvērtējuma līdere ar 324 punktiem ir Ekhofa, aiz kuras ar 284 punktiem ir Reiselande, bet trešā ar 235 punktiem ir Hanna Ēberga no Zviedrijas. Bendika ar 39 punktiem ieņem 39. pozīciju.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā pēc 21 sacensībām vadībā ar 923 punktiem ir Ekhofa, otrā ir Reiselande, kura iekrājusi 843 punktus, bet 798 punkti ir Ēbergai. Bendika ar 127 punktiem ierindojas 42. vietā punktus guvušo 90 sportistu vidū.