Zanes Jančevskas dzimšanas dienas koncerts

Elzas Sīles izstāde

Telefonintervija ar Ainaru Zvirgzdiņu

Zvirgzdiņš: pēdējās ceturtdaļas sākumā spēlētājām pietrūka spēka

Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš komandai veltīja atzinīgus vārdus par sniegumu pēdējā spēlē 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, lai gan trešdien viesos tika piedzīvots zaudējums 68:83 pret Itāliju, informēja Latvijas Basketbola savienība. Jau pirms pēdējās spēles grupā Latvijas valstsvienība bija nodrošinājusi dalību finālturnīrā.

Itālijas izlasei tikai uzvara pavēra ceļu uz finālturnīru, un tas noteica spēles fonu, pastāstīja Zvirgzdiņš. Skatītāju vētraini atbalstītās mājinieces spēlēja ar milzīgu pašatdevi un ļoti agresīvi aizsargājās. Līdz 34.minūtei Latvijas izlase ar spiedienu itin labi tika galā, taču tad salūza un īsā laikā iekrita lielos mīnusos.

"Patiesībā nespēlējām tik slikti, cik rāda rezultāts," teica Zvirgzdiņš. "Mača sākumā labāk uzķērām spēles ritmu, un lielākoties bijām vadībā. 25.minūtē pārsvars sasniedza 54:44, tomēr īsā laikā pretinieces trāpīja vairākus tālmetienus un intriga atjaunojās."

Izšķirošais lūzums notika ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad Latvijas mazajām spēlētājām pietrūka spēka, lai apspēlētu savas sedzējas viens pret vienu. Itālietes uz laba emocionālā fona iemeta no grūtām pozīcijām, turklāt viņām motivācija un jauda bija lielāka, cīņas gaitu raksturoja Zvirgzdiņš.

"Varoņdarbiem šodien nebijām gatavi, jo mēs savu pamatdarbu bijām paveikuši jau pirmajās piecās spēlēs. Kvalifikācijas turnīra beigās mūsu komanda bija spēcīgāka, nekā sākumā, taču vēl ir daudz iespēju progresēt," piebilda Latvijas treneris.

Spēle parādījusi Latvijas izlases vājās vietas, kuras iepriekš turnīra gaitā izdevās veiksmīgi piesegt ar kolektīvu cīņasgaru, pašatdevi aizsardzībā, līderu meistarību un visu spēlē iesaistīto basketbolistu prasmi dot savu pienesumu komandas pūrā. Zvirgzdiņš uzsvēra, ka meitenes ir godam nopelnījušas ceļazīmi uz finālturnīru, un treneris cer, ka nākamā sezona klubos viņām būs veiksmīga un produktīva, lai palīdzētu sagatavoties cīņām Eiropas čempionātā.