Vīriešu basketbola izlase bez lielas slovāku pretestības tiek pie otrās uzvaras

Vīriešu basketbola izlase trešdien ar 86:66 "Arēnā Rīga" pārliecinoši pārspēja Slovākijas izlasi un tika pie divās spēlēs otrā panākuma 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Basketbolā mazāk pieredzējušajiem slovākiem neizdevās turēt līdzi laukuma saimniekiem, kas spēlēja brīvi un bez lielas spriedzes.

Uzvarētājiem 18 punktus iekrāja Kaspars Bērziņš, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Rolanda Freimaņa rēķinā bija 14 punkti. Viesiem rezultatīvākais bija 17 punktus guvušais Peters Sedmāks.

Veiksmīgas slovākiem izvērtās tikai pirmās minūtes, taču cīņas turpinājumā viesi vairs netika līdzi Latvijas izlases ātrumam un nespēja arī izsekot pretinieku sadarbībām. Mājinieku galvenais treneris Ainars Bagatskis jau pirmajā puslaikā izmantoja visus rezervistus, un šaubu par cīņas iznākumu nebija.

Slovākijas izlase turējās līdz pirmās ceturtdaļas priekšpēdējai minūtei, kad vēl zaudēja ar četriem punktiem (14:18). Taču nākamajās 10 minūtēs dominēja latvieši, panākot 27 punktu pārsvaru (47:20). Otrā puslaika nepilnās četrās minūtēs laukuma saimnieki jau pārsniedza 30 punktu pārsvaru (59:28) un cīņas pēdējā ceturksnī spēku samērs nemainījās, lai gan rezultāta starpība saruka.

Arī nākamās divas spēles Bagatska vadītā izlase aizvadīs mājās 17. un 20.augustā attiecīgi pret Rumāniju un Zviedriju. Svētdien "Arēnā Rīga" tiksies grupas līdervienības, jo pie otrās uzvaras trešdien tika arī rumāņi, kas mājās pagarinājumā ar 77:72 pieveica Zviedrijas izlasi. Eiropas čempionāta kvalifikācijā pēdējā cīņa četru komandu grupā Latvijas izlasei paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā.

Kvalifikācijas turnīru latvieši sāka ar uzvaru izbraukumā pār Zviedriju (62:50), savukārt slovāki mājās zaudēja Rumānijas basketbolistiem (69:81).

Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem. Daļai komandu dalība finālturnīrā ir nodrošināta bez piedalīšanās kvalifikācijā. Ja Latvijas valstsvienība kvalificēsies Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīram, tas saglabās izredzes vienas finālturnīra grupas spēles aizvadīt Rīgā.