Vietu Eiropas elitē nodrošinājušās U-18 izlases basketbolistes zaudē B divīzijas finālā

Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlase Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē notikušā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra titula mačā svētdien piekāpās Slovākijas vienaudzēm. Mačā, kura abas dalībnieces jau nodrošinājušas vietu augstākajā divīzijā, Latvijas jaunās basketbolistes zaudēja ar 45:49.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē šajā cīņā bija Digna Strautmane, kura guva 18 punktus un savāca deviņas bumbas zem groziem, kamēr Anna Dreimane izcēlās ar 11 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām.

Pirmo cīņas ceturksni Latvijas basketbolistes noslēdza ar četru punktu pārsvaru (10:6), tomēr nākamajā ceturtdaļā slovākietes atspēlējās, un pirmais puslaiks noslēdz ar punkta handikapu latviešu labā (23:22). Lai gan trešajā ceturtdaļā Slovākijas jaunās basketbolistes rezultātu izlīdzināja (25:25), tomēr ceturksni latvietes noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (34:27). Noslēdzošajā mača desmitminūtē izteikti pārākas bija slovākietes, kuras atspēlējās un izcīnīja uzvaru ar 49:45.

Savukārt izšķirošajā cīņā par iekļūšanu augstākajā divīzijā Turcija ar 60:49 (18:6, 21:13, 16:14, 5:16) uzveica Zviedriju.

Čempionāta pirmajā posmā Latvija izcīnīja uzvaras visos četros apakšgrupas mačos - vispirms ar 74:39 sagraujot Bulgāriju, tad ar 72:30 pārspējot Īriju, ar 71:48 pieveicot Bosniju un Hercegovinu un ar 58:33 uzvarot Anglijas vienaudzes. Uzvaru sēriju latvietes turpināja arī otrajā posmā, kad ar 69:49 tika pieveikta Vācija un ar 41:39 uzvarēta Slovākija.

Savukārt sestdien notikušajā pusfinālā Latvija ar 54:41 pieveica Turciju. Pateicoties panākumam, Latvija ne tikai iekļuva finālā, bet arī garantēja atgriešanos A divīzijas turnīrā, kurā iekļuva trīs labākās vienības. Latvijas U-18 basketbolistes B divīzijā spēlēja jau piekto gadu pēc kārtas, turklāt trijos no pēdējiem četriem turnīriem viņas bija palikušas soli no A divīzijas. Tā šogad bija vienīgā no sešām Latvijas jaunatnes izlasēm, kas nespēlēja spēcīgāko vidū.

Latvijas izlasē iekļautas septiņu sporta skolu audzēknes, bet Sindija Kudule, kā arī māsas Paula un Digna Strautmanes vēl jūlija sākumā piedalījās Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā, kur turklāt bija stabilas pamatpiecnieka dalībnieces.

Latvijas izlasi vada Ainārs Čukste, kuram šis bija 12. Eiropas jaunatnes čempionāts galvenā trenera statusā.