«VEF Rīga» Latvijas-Igaunijas basketbola līgas mačā sagrauj BK «Ventspils»

Latvijas – Igaunijas basketbola līgā sestdien ar graujošu rezultātu 93:57 "VEF Rīga" uzvarēja BK "Ventspils".

Pirms spēles BK “Ventspils” galvenais treneris Gints Fogels nebija īpaši runīgs, taču norādīja, ka “vefiešiem” ir daudz trumpju šajā spēlē – labākie trīspunktu metienos un piespēlēs.

Intervija ar Gintu Fogelu

Tikmēr “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis pauda, ka pretinieki spēlē uz 100%, viņiem aiz muguras ir laba pārliecība, taču arī “vefieši” jūtas labi.

Intervija ar Jāni Gailīti

To, ka "VEF Rīga" spēlētāji ir par sevi pārliecināti, viņi pierādīja jau no paša spēles ievada, ātri panākot desmit punktu pārsvaru, un spēles gaitā turpināja pārsvaru krāt teju vai ģeometriskā progresijā. 29:13 - ar šādu rezultātu noslēdzās pirmā ceturtdaļa, vairojot pārliecību rīdziniekiem.

Arī otrajā spēles nogrieznī rīdzinieki turpināja kāpināt pārsvaru, bet ventspilniekus turpināa vajāt neprecizitātes. Pirmais puslaiks noslēdzās ar graujošu rezultātu - 52:21.

Pēc pirmā puslaika "Ventspils" spēlētājs Kristaps Ķilpis norādīja, ka spēlētāji nevar iemest savus metienus, tāpēc arī tik graujošs rezultāts.

Saruna ar Kristapu Ķilpi

Savukārt "VEF Rīga" spēlētājs Māris Gulbis norādīja, ka spēles turpinājumā jātur spēles ritms, kas ir ļoti grūti.

Māris Gulbis pēc aizvadītām divām ceturtdaļām

Pēc pirmā puslaika LTV savos novērojumos dalījās Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks un “VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Jānis Blūms.

Blūms atzina, ka ir interesanti vērot spēli, par spīti tam, ka “VEF” rindās nav trīs vadošo spēlētāju.

Saruna ar Kristapu Janičenoku un Jāni Blūmu

Janičenoks norādīja, ka “push” šai spēlei ir skatītāju klātbūtne spēlē – maksimāli pieejamais biļešu skaits bijis 500, un tās pazudušas zibenīgi.

Spēle starp abām komandām vienmēr bijusi derbijs. Janičenoks atklāja, ka “vefiešus” pret “Ventspili” vienmēr uzkūdījis Valdis Valters, atklāja Janičenoks. Taču, lai būtu vēl vairāk asuma, nepieciešamas pilnas tribīnes skatītāju.

Trešās ceturtdaļas ievadā rīdzinieki vairs nebija tik agresīvi, taču ventspilnieki nespēja būtiski deldēt rezultāta starpību. 74:35 - ar šādu rezultātu rīdzinieku labā noslēdzās trešais ceturksnis.

Noslēdzošaja ceturksnī "vefieši" mazliet pazaudēja savu ritmu, taču kurzemnieki aizsniegties līdz uzvarai nekādi nespēja. 93:57 - "VEF" izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru.

Pēc spēles “VEF Rīga” spēlētājs Kristers Zoriks atklāja, ka spēle nav bijusi viegla, bet “vefieši” pirmajā puslaikā uzraisījuši spēli.

Intervija ar Kristeru Zoriku

Savukārt "ventspilnieks" Artūrs Ausējs atkāja, ka komanda nebija gatava tik fiziskam basketbolam. Taču uzvara būšot nākamajā spēlē.

Saruna ar Artūru Ausēju

“Prieks, ka spēlētāji pieņēma spēli kā izaicinājumu, pieņēma pareizā veidā – caur aizsardzību, caur agresivitāti,” pēc spēles jau labā noskaņojumā atklāja treneris Gailītis. Tas esot solis uz priekšu. Taču šī esot tikai viena spēle.

Treneris Gailītis pēc uzvaras dērbijā

Tagad turnīra tabulas līderpozīcijās ar bilanci viens zaudējums 13 mačos ir "VEF Rīga", bet "Ventspils" ar astoņām uzvarām deviņos mačos ir otrajā vietā.