«VEF Rīga» basketbolisti zaudē, BK «Ventspils» uzvar FIBA Eiropas klubu turnīros

"VEF Rīga" trešdien mājās ar 64:71 zaudēja Grieķijas klubam "Peristeri" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas spēlē, turpretim BK "Ventspils" pakāpi zemākā turnīrā ar 111:74 savā laukumā pārliecinoši uzveica Nīderlandes klubu Zvolles "Landstede Hammers", liecina rīkotāju informācija.

Latvijas čempioni "VEF Rīga" cieta deviņās spēlēs astoto zaudējumu, kas apakšgrupā komandu ierindo pēdējā vietā astoņu komandu konkurencē ar drīzāk teorētiskām izredzēm vēl pacīnīties par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

" VEF Rīgai" 14 punktus guva Lesters Medfords, Artūrs Kurucs pievienoja 13 punktus, bet 12 punkti bija Jāņa Blūma rēķinā. "Peristeri" ar 19 punktiem izcēlās Janiks Moreira. Kopš pirmās ceturtdaļas vidus Grieķijas klubs arvien bija vadībā, tomēr mača izskaņā cerības vēl bija arī mājiniekiem, kad četras minūtes pirms beigu svilpes Blūma trīspunktu metiens samazināja "VEF Rīga" deficītu līdz septiņiem punktiem (58:65). Uzvaru "Peristeri" aukstasinīgi gan nosargāja.

Čempionu līgā spēles astoņu komandu grupā noslēgsies februārī. Pa četrām labākajām četru grupu komandām iekļūs izslēgšanas pirmajā kārtā, bet pārējām vienībām turnīrs būs beidzies.

Savukārt BK "Ventspils" guva otro uzvaru divās spēlēs otrās kārtas grupā un uzlaboja pozīcijas cīņā par ceturtdaļfinālu Eiropas kausa izcīņā.

Ventspilniekiem rezultatīvākais bija 22 punktus guvušais Jānis Bērziņš, bet Klāvs Čavars pievienoja 19 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Nīderlandes komandā 14 punkti bija Kevina Blēkera rēķinā.

"Landstede Hammers" basketbolisti bija pārāki spēles sākumā un turējās vadībā pirmās ceturtdaļas lielāko tiesu. Tomēr jau līdz pirmajam pārtraukumam ventspilnieki pārņēma vadību un ieguva piecu punktu pārsvaru (28:23), ko turpmāk cīņas gaitā arvien palielināja.

Eiropas kausa izcīņā ceturtdaļfinālā iekļūs pa divām spēcīgākajām komandām no katras otrās kārtas grupas.