«VEF Rīga» basketbolisti Čempionu līgas mačā vēlreiz piekāpjas Spānijas «San Pablo»

"VEF Rīga" komanda trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrā posma ceturtajā spēlē mājās ar rezultātu 45:67 zaudēja Spānijas klubam Burgosas "San Pablo" un atvadījās no cerībām uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Rīdziniekiem ar astoņiem punktiem rezultatīvākais bija Aizija Pinjeiro, bet sešus punktus guva pieci basketbolisti, tajā skaitā Maikls Kaizers, kurš izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un pārtvēra četras bumbas.

Pretiniekiem 12 punktus guva Tadeuss Makfedens, bet 11 punkti un 11 bumbas zem groziem bija Hasjelam Rivero.

"VEF Rīga" komandu iegāza neprecīzie metieni (19% pret 52%), jo īpaši no tuvas distances (23% pret 79%).

"VEF Rīga" mača ievadā centās uzbrukt no tālienes, taču nesekmīgi. Nespējot ierobežot pretinieku līderi Rivero, mājinieki ātri nonāca iedzinējos ar 4:9, bet ar Pinjeiro gādību vēlāk izlīdzināja rezultātu. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām Kulvieša precīzais tālmetiens ļāva pārņemt vadību (14:11), taču pretinieki atbildēja ar astoņiem punktiem un pirmo nogriezni uzvarēja ar 20:16.

Tikai otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs viesi pirmo reizi mačā netrāpīja metienu divu punktu vērtībā, taču saglabāja nelielu vadību. Tuvojoties ceturkšņa vidum, Olmens realizēja tālmetienu un izlīdzināja rezultātu, bet burgosieši ātri atgriezās vadībā un pārtraukumā devās ar deviņu punktu pārsvaru (35:26).

Otrā puslaika trešajā minūtē "VEF Rīga" komanda pēc kļūdas pirmo reizi mačā nonāca iedzinējos ar desmit punktiem (29:39). Olmens ar precīzu "trejaci" trīs punktus atguva, bet vēlāk pretinieku pārsvars tika samazināts līdz septiņiem punktiem (36:43). Tas pats septiņu punktu deficīts bija arī pirms noslēdzošajām desmit minūtēm (41:48).

Ceturtās ceturtdaļas pirmajās pāris minūtēs laukuma saimnieki sakrāja piezīmju normu un turpinājumā vāji spēlēja uzbrukumā, septiņās minūtēs gūstot tikai vienu punktu.

Abas komandas otrā posma otro apli sagaidījušas novājinātā sastāvā. No iepriekš Covid-19 saķērušajiem sportistiem tikai pirmdien "VEF Rīga" treniņos atgriezās Aigars Šķēle, bet somam Aleksandram Madsenam tika dota zaļā gaisma, lai viņš no Burgosas varētu atgriezties Latvijā. Joprojām laukumā nav atgriezies Mārcis Vītols.

Šķēle trešdien devās laukumā, bet Madsens cīņu raudzījās no tribīnēm.

Tikmēr pretiniekiem Covid-19 ierobežojumu dēļ varēja palīdzēt vien septiņi pamatsastāva spēlētāji, tāpēc piesaistīti papildspēki no dublieru komandas.

Otrajā posmā "VEF Rīga" J apakšgrupā četrās spēlēs pie uzvarām nav tikusi un ieņem pēdējo jeb ceturto pozīciju. Līdere ar trīs uzvarām trīs spēlēs ir "San Pablo", tālāk ar trīs panākumiem četros mačos seko Tenerifes "Lenovo", bet trešā ar vienu uzvaru trīs dueļos ir Aleksandrovacas "Igokea".

Tieši pret "San Pablo" rīdzinieki uzsāka otro posmu, pirmajā mačā vien pagarinājumā ar 75:76 atzīstot pretinieku pārspēku. Pēc tam mājās neveiksme 75:91 pret Aleksandrovacas basketbolistiem un viesos zaudējums 64:77 Tenerifes komandai.

"San Pablo" oktobrī triumfēja iepriekšējās sezonas FIBA Čempionu līgas finālturnīrā, bet februārī ieguva FIBA Starpkontinentālo kausu. Spānijas meistarsacīkstēs Burgosas vienība ar 16 uzvarām 23 spēlēs ieņem sesto vietu.

"VEF Rīga" šosezon dominē Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā, kur Latvijas komandu grupā ar 20 uzvarām 22 dueļos ieņem pirmo pozīciju.

Šodienas pretinieci pārstāv amerikāņu aizsargs Renfro, kurš tieši "VEF Rīga" komandā 2009./2010.gada sezonā uzsāka profesionāļa karjeru, kuras laikā spēlējis arī trīs ULEB Eirolīgas vienībās.

Klubi katrs ar katru aizvadīs pa divām spēlēm (trīs spēles mājās, trīs izbraukumā), un pirmās divas katras grupas komandas kvalificēsies astoņu labāko vienību turnīram, kas norisināsies maija pirmajā nedēļā.