U-20 izlases basketbolistes iegūst 5.vietu Eiropas čempionātā

Latvijas basketbolistes svētdien Itālijā ar 60:46 pieveica polietes un izcīnīja 5.vietu U-20 Eiropas čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Pēdējo ceturtdaļu Latvijas izlase sāka ar sešu punktu pārsvaru, ko atlikušajā laikā palielināja.

Pēdējā spēlē turnīrā Kate Krēsliņa uzvarētājām guva 20 punktu un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, savukārt Rūta Veidere nodrošināja 12 punktus. Polijai ar 21 punktu izcēlās Angelika Stankeviča.

Līdz trešās ceturtdaļas vidum vadībā pabija abas komandas, taču turpinājumā izpaudās latviešu pārsvars. Pēdējās divarpus minūtēs Polijas izlase nespēja gūt nevienu punktu, kas ļāva Latvijas izlasei līdz cīņas beigām sasniegt spēlē lielāko pārsvaru.

Latvijas izlase no cerībām uz medaļām šķīrās ceturtdaļfinālā, kur pārliecinoši zaudēja Serbijai (50:79). Savukārt pusfinālā par 5.vietu tika gūta uzvara 60:59 pār slovākietēm. Iepriekš otrajā grupu kārtā Latvija pārspēja Turcijas vienaudzes (60:53) un svinēja uzvaru pār Čehiju (59:49), bet zaudēja Krievijai (59:63). Pirmās kārtas grupas turnīrā galvenā trenera Aivara Vīnberga vadītās basketbolistes uzvarēja Grieķiju (69:56), bet piekāpās Francijai (43:68) un Spānijai (66:72).

Par U-20 Eiropas čempionēm svētdien vakarā Udīnē kļuva francūzietes, kas finālā ar 47:42 uzvarēja Spānijas izlasi.