Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase izcīna vēsturisku Eiropas čempionāta sudrabu. Spilgtākās epizodes

Pirmo reizi Latvijas basketbola vēsturē Latvijas U-20 sieviešu izlase ir izcīnījusi Eiropas čempionāta sudraba medaļu. Klaipēdā cīņā par zeltu pretim stājās Francijas vienaudzes, kurām Latvijas izlase piekāpās ar rezultātu 59:85.

Pirms spēles treneris Aigars Nerips atzina: fināls ir fināls. Šajā spēlē Latvijas U-20 dāmu izlase centīsies spēlēt savu ātro spēli un spēlēt agresīvi. Jau iepriekš mūsu meitenes pierādījušas, ka var arī no distances iemest.

Intervija ar Aigaru Neripu

Izlase ir atradusi mazos knifiņus, kā labi justies laukumā un ārpus tā. Bet finālā dāmas cīnīsies arī par tiem, kas ieradušies atbalstīt izlasi Klaipēdā.

Spēles spilgtākās epizodes

Jau no pirmajām minūtēm Francijas izlase darbojās ar lielu pārliecību un krāja punktus. Pēc dažām minūtēm gan Latvijas izlase spēja mazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Līva Liniņa, realizējot vienu no diviem soda metieniem, spēja panākt izlīdzinājumu, un rezultāts uz tablo bija 9:9!

Diemžēl izrauties vadībā neizdevās, un Francija īsā brīdī jau guva piecu punktu pārsvaru. Pretinieču precizitāte bija ļoti augstā līmenī, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar nepatīkamu rezultātu – 11:29.

Otrās ceturtdaļas sākumā Francijas izlases tālmetieni vairs tik bieži netrāpīja grozā. Un beidzot arī bumba sāka grozā krist Latvijas izlases līderei Vanesai Jasai. Toties tālmetieni vēl joprojām nespēja sasniegt mērķi. Ar desmito mēģinājumu beidzot pirmais tālmetiens sasniedza mērķi! Un puslaika pārtraukumā meitenes devās ar graujošu rezultāta starpību – 24:47.

Sākums bijīgs, tā pēc pirmā puslaika atzina "TTT Rīga" galvenais treneris Mārtiņš Gulbis, pieminot 23 punktu deficītu. Viņaprāt, meitenēm jāpierod pie tik atlētiskām pretiniecēm un jāpierod arī pie atmosfēras. "Domāju, ka otrajā puslaikā būs daudz labāk," optimistiski noskaņots bija Gulbis.

Intervija ar Mārtiņu Gulbi

Neprecizitāte vajāja Latvijas basketbolistes arī otrā puslaika sākumā. Bet trešā ceturtdaļa uzvarēta ar 19:18! Tiesa gan, rezultāts uz tablo vēl joprojām neiepriecinošs – 43:65. Noslēdzošajā ceturtdaļā ievērojami samazināt rezultāta starpību neizdevās, un spēle noslēdzās ar rezultātu 59:85.

Latvijas izlases rindās ar 17 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm ražīgākā bija Vanesa Jasa, savukārt Francijas izlasē ar 20 punktiem izcēlās Karla Leite.

Apbalvošanas ceremonija

"Lai kā negāja pēdējā spēlē, es domāju, ka tas ir liels sasniegums Latvijas basketbolā," pēc sudraba izcīnīšanas LTV atklāja Nerips. Viņš norādīja, ka spēles ievadā neizdevās radīt dzirksteli, meitenes pārdzīvojušas par mazām neveiksmēm, bet kopumā treneris ir ļoti lepns par savu komandu. "Pratīsim priecāties par otro vietu," norādīja Nerips.

Treneris Nerips pēc sudraba izcīnīšanas

Jasa, kura tika iekļauta arī simboliskajā pieciniekā, pēc spēles neslēpa asaras – prieka asaras par izcīnīto medaļu un skumju asaras par U-20 izlases pamešanu. Spēlētāja atklāja, ka vēl vismaz nedēļa paies, kamēr viņa aptvers, ka tiešām izcīnīts sudrabs.

Saruna ar Vanesu Jasu

Luīze Sila pēc spēles atzina, ka nu ir visas emocijas kopā – gan prieks, gan bēdas. "Man nav vārdu, es esmu gar zemi," par atmosfēru un lielo atbalstītāju pulku priecājās spēlētāja, norādot, ka Latvijas basketbolistes var cīnīties ar spēcīgākiem pretiniekiem.

Saruna ar Luīzi Silu pēc spēles

Latvietes cīņu D apakšgrupā iesāka ar zaudējumu Beļģijai (62:66), uzvaru pār Itāliju (76:69), bet noslēdza ar uzvaru pār Turciju (67:56). Astotdaļfinālā ar 81:72 uzvara pār Zviedriju, bet ceturtdaļfinālā – ar 58:49 panākums cīņā ar Poliju, bet sestdien ļoti spraigā spēlē ilgi gaidīta uzvara pusfinālā ar 56:53 pār Serbiju.