«TTT Rīga» basketbolistes nokaitētā duelī pieveic titulēto «Fenerbahce»

Latvijas basketbola čempiones "TTT Rīga" ceturtdien nenoturēja pirmajā puslaikā iegūtu 15 punktu pārsvaru, toties efektīvi nospēlēja pēdējā ceturtdaļā un ar 68:64 mājās pārspēja titulēto Turcijas klubu "Fenerbahce" Eirolīgas grupas spēlē, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājām rezultatīvākā ar 23 punktiem bija Šeilani Pedija, 15 punktus iekrāja Kate Krēsliņa, bet Gunta Baško guva 10 punktus. Viešņām ar 17 punktiem izcēlās Kelsija Plama.

Saskaņota darbība aizsardzībā, iegrožojot pretinieču aktivitāti groza tuvumā, ļāva "TTT Rīgai" pirmajā ceturtdaļā nostiprināties vadībā un pārtraukumā doties ar piecu punktu vadību (16:11). Pēc pārtraukuma Turcijas komandai izdevās uz brīdi saasināt cīņas gaitu, bet Guntas Baško divi trīspunktu metieni atjaunoja mājiniecēm drošāku pārsvaru. Pēc Kates Krēsliņas trāpīta trīspunktnieka mājinieces jau bija priekšā ar 15 punktiem (32:17) un puslaiku pabeidza ar +10 (34:24).

Daudz agresīvāk viešņas sāka otro puslaiku un septiņarpus minūtēs "TTT Rīga" pārsvaru likvidēja, panākot neizšķirtu (42:42). Pēc abām komandām neveiksmīgas darbības uzbrukumā pēdējās ceturtdaļas sākumā pirmās atguvās mājinieces, kam palīdzēja Pedijas prasmes bumbas pārtveršanā un Krēsliņas divi trīspunktu metieni, kas ļāva panākt 54:48. "TTT Rīga" noturējās vadībā arī līdz beigu svilpei, lai gan Turcijas kluba basketbolistes parūpējās par spraigu mača izskaņu.

Astoņu komandu grupā "TTT Rīgai" pēc sešām spēlēm ir četras uzvaras un divi zaudējumi, kas ļāva turnīra tabulā apsteigt "Fenerbahce". Pēc divu apļu izspēles grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, bet piektās un sestās vietas īpašnieces Eiropas klubu sezonu turpinās Eirokausa ceturtdaļfinālā.

"TTT Rīga" Eirolīgas pamatturnīrā spēlē pēc astoņu gadu pārtraukuma.