«TTT Rīga» basketbolistes nenoķer sāncenses Eirokausa izslēgšanas spēlē

“TTT Rīga” ceturtdien mājās mača beigās samazināja rezultāta starpību, tomēr ar 61:67 zaudēja Itālijas klubam Venēcijas "Umana Reyer" pirmajā spēlē Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa izslēgšanas turnīrā, informēja organizatori. Atbildes spēle Itālijā notiks pēc nedēļas, taču Latvijas sieviešu basketbola čempionvienībai nebūs viegli nodrošināt uzvaru summā un iekļūt nākamajā kārtā.

Mājiniecēm Ieva Krastiņa iekrāja 14 punktus, bet deviņus punktus nodrošināja Kristena Mena. Uzvarētājām Karima Kristmasa izcēlās ar 20 punktu guvumu.

"Umana Reyer" basketbolistes labāk aizvadīja pirmo puslaiku, bet trešajā ceturtdaļā palielināja pārsvaru līdz 19 punktiem (49:30). Savukārt mājinieces Olimpiskajā sporta centrā ar agresīvāku pretdarbību spēja saasināt cīņas gaitu un mača galotnē atjaunoja intrigu. Nepilnu pusotru minūti pirms beigu svilpes Krastiņa ar trīspunktu metienu samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem (61:64), tomēr izglābties no zaudējuma galotnē neizdevās.

Izslēgšanas turnīrā iekļuvušo 16 komandu rangā "TTT Rīga" ierindojās devītajā pozīcijā, bet Venēcijas klubs noslēdza pirmo astoņnieku. Grupu kārtu Latvijas čempiones noslēdza pirmajā vietā ar četrām uzvarām sešās spēlēs. Savukārt "Umana Reyer" ar tādu pašu bilanci kļuva par uzvarētāju citā grupā.

Trešajā izslēgšanas spēļu kārtā četrām labākajām vienībām pievienosies četras FIBA Eirolīgas komandas, kuras savās grupās ieņems piekto un sesto vietu. Eirokausa fināli paredzēti 6. un 13.aprīlī.