Porziņģim izcila spēle ar 35 punktu NBA karjeras rekordu un «Knicks» uzvaru

Līdz šim karjerā rezultatīvākajā spēlē Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis ceturtdien guva 35 punktus un bija galvenais spēks viņa pārstāvētās Ņujorkas "Knicks" uzvarā 105:102 pār Detroitas "Pistons", liecina NBA informācija. "Porziņģa labākais vakars izglābj "Knicks"" - tā Kristapa veikumu novērtēja "The New York Post", un uzslavas netaupīja arī komandas treneris Džefs Hornāčeks.

(papildināts ar Dāvja Bertāna kluba uzvaru)
Porziņģis izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas, bloķēja divus metienus, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un pieļāva vienu kļūdu. Porziņģis trāpīja trīs no septiņiem trīspunktu metieniem, 10 no 15 divpunktniekiem, kā arī sešus no septiņiem soda metieniem.

Laukumā Porziņģis bija 40 minūtes, spēlējot gan spēka uzbrucēja, gan brīžiem arī centra spēlētāja pozīcijā, un nopelnīja komandā labāko +/- rādītāju +15. "Knicks" ierastā līdera Karmelo Entonija rēķinā bija 22 punkti.

Porziņģis uguņoja pirmajā puslaikā, iekrājot 25 punktus, un sajūsmināja mājinieku fanus gan ar precīziem metieniem, tostarp trīspunktu gājienu ātrā uzbrukumā, triecot bumbu grozā no augšās un trāpot arī soda metienu, kā arī efektīgi pārtvertu bumbu. Otrajā ceturtdaļā Porziņģis guva 10 punktu pēc kārtas.

"Jūs šovakar redzējāt pilnu komplektu," Porziņģa sniegumu novērtēja Hornāčeks. "Viņš bija pie groza, viņš bija uz perimetra. Domāju, ka viņš bija izcils."

"MVP, MVP," skandēja "Knicks" līdzjutēji, novērtējot Porziņģa sniegumu, kas, viņuprāt, bija vērtīgākā spēlētāja cienīgs.

Kristaps Porziņģis par savu spēli pret Detroitas "Pistons"
00:00 / 00:26
Lejuplādēt

Savukārt latvieša komandas biedrs Deriks Rouzs pēc spēles teica, ka Porziņģis vēl īsti nezina, kas ir NBA, bet jau gūst 30 punktu mačā.

Pats Porziņģis savu sniegumu novērtēja pieticīgi. "Tas vienkārši notika, un parādījās daudz kas, pie kā vasarā strādāju," teica liepājnieks.

Porziņģis nopelnīja arī "Pistons" trenera Stena van Gandija atzinību. "Šim puisim [Porziņģim] bija lielisks vakars un dažbrīd viņš bija neapturams," sacīja treneris. "Taču ir nepieļaujami, ja viņš ir ātrākais pēc neprecīza metiena un ietriec bumbu grozā no augšas," savus spēlētājus pakritizēja van Gandijs.

Detroitas komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kentavioss Kaldvels-Poups.

Līdz šim rezultatīvākais guvums Porziņģim bija 29 punkti spēlē iepriekšējā sezonā, tādējādi pirmoreiz NBA karjerā viņš pārsniedza 30 punktu robežu.

"Knicks" basketbolisti pirmoreiz sezonā izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un nākamo spēli aizvadīs jau ceturtdien Vašingtonā pret "Wizards".

Rezultatīva diena bija arī Dāvim Bertānam, kurš ar septiņu punktu guvumu veicināja Sanantonio "Spurs" uzvaru 110:105 viesos pret Sakramento "Kings". Bertāns spēlēja 17 minūtes, trāpīja divus no pieciem trīspunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem.

NBA regulārā sezona ilgs līdz 2017.gada 12.aprīlim, katram klubam aizvadot 82 spēles, bet čempioni finālsērijas noslēgumā kļūs zināmi ne vēlāk kā 18.jūnijā.