Intervija ar Kārli Šadurski

Liepājas "Lielajā dzintarā" atklāta mākslas telpa Civita Nova

Saruna ar Reini Ošenieku

Porziņģim 20 punktu «Knicks» pirmajā zaudējumā jaunā trenera vadībā

Kristaps Porziņģis otrdien guva 20 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" pirmajā mačā pagaidu galvenā trenera Kurta Rembisa vadībā ar 108:111 mājās piekāpās Vašingtonas "Wizards", liecina NBA informācija. Pirms NBA Zvaigžņu spēles pauzes "Knicks" zaudēja deviņās no pēdējām 10 cīņām.

Porziņģis aizvadīja rezultatīvu trešo ceturtdaļu, kurā iekrāja 14 punktus, taču tikai divus punktus guva pēdējā ceturtdaļā, ko sāka uz rezervistu soliņa, un "Wizards" tobrīd veica atrāvienu, līdz latvietis vēlāk atkal tika laukumā. Pirms pēdējā ceturkšņa rezultāts bija neizšķirts 83:83.

Laukumā Porziņģis bija nepilnas 30 minūtes (29:34), izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, bloķēja trīs metienus, veica trīs rezultatīvas piespēles un pieļāva trīs kļūdas, bet viņa +/- rādītājs bija negatīvs -1. Porziņģis iemeta sešus no astoņiem divpunktu metieniem un divus no sešiem trīspunktniekiem, kā arī abus soda metienus.

"Knicks" pēc savainojuma atgriezās komandas līderis Karmelo Entonijs, kurš bija rezultatīvākais ar 33 punktiem un 13 izcīnītām bumbām pie groziem, bet uzvarētājiem ar 28 punktiem un 17 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Džons Vols.

Porziņģis pēc komandas kārtējās neveiksmes atzina, ka neviens nav priecīgs un spēlētāji par zaudējumiem ir nomākti. "Tagad esam zaudējuši savu treneri un daudz kas notiek, bet mēs cenšamies nezaudēt koncentrēšanos. Mums kaut kā jāatrod iespēja atgriezties," teica Latvijas bsketbolists.

LTV sporta žurnālists Reinis Ošenieks, kurš devies pāri okeānam un otrdien bija "Madison Square Garden" arēnā, pastāstīja, ka Porziņģis ir kļuvis medijiem daudz nepieejamāks, jo pieprasījums pēc Latvijas basketbolista mediju vidē ir milzīgs. Porziņģis atzina, ka viņš un Entonijs komandā ir vispieprasītākie komentāru sniegšanā. Brīvā laika Porziņģim praktiski nav, un situāciju nemaina arī Latvijas žurnālistu ierašanās.

Jau vēstīts, ka "Knicks" pirmdien atlaida komandas galveno treneri Dereku Fišeru, kurš komandu vadīja pusotru sezonu, tostarp pērnajā sezonā, kad komanda 82 spēlēs guva tikai 17 uzvaras. Šosezon Ņujorkas klubam 54 spēlēs viņa vadībā bija 23 uzvaras.

Par "Knicks" pagaidu galveno treneri līdz sezonas beigām kļuva Fišera līdzšinējais palīgs Rembiss.

Nedēļas nogalē Porziņģis Toronto piedalīsies Zvaigžņu spēles pasākumos, kur dosies laukumā līgas jauno basketbolistu mačā. Savukārt Ņujorkas klubs pēc Zvaigžņu spēles pārtraukuma pirmo maču aizvadīs 19. februārī viesos pret Bruklinas "Nets". Ar 23 uzvarām 55 spēlēs "Knicks" ieņem 12.vietu Austrumu konferencē.