Par Latvijas basketbolistu panākumiem īkšķus tur viņu pirmie treneri

Latvijas valstsvienība Eiropas čempionātā spēlē galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā, taču par basketbolistiem īkšķus tur arī treneri, kas savulaik pirmie palīdzēja jaunajiem talantiem apgūt spēlē pamata iemaņas un pilnveidoja sākotnējās prasmes arī pašreizējiem komandas līderiem.

Viena no spilgtākajām zvaigznēm Eiropas čempionātā ir Kristaps Porziņģis, kam basketbolā pirmos soļus palīdzēja apgūt Edvīns Sprūde Liepājā. Savukārt izlases kapteinis Jānis Blūms ir no Saldus, un viņš basketbolu sācis spēlēt Ilgas Neimanes pārraudzībā.

Par Latvijas izlases basketbolistu pirmo treneru ieguldījumu audzēkņu karjerāInita Kresa-Katkovska

  Ne vienam vien valstsvienības basketbolistam pirmie soļi laukumā sperti tēva pavadībā. Rūjieniešus Dāvi un Dairi Bertānus trenēja Dainis Bertāns, un arī krāslavietis Jānis Timma basketbola pamatus ne vienu vien gadu apguva tēva - Raita Timmas - vadībā. 

  Turpretim Rolands Šmits basketbolu sācis spēlēt Valmierā, kur par viņa izglītošanu gādāja daudzi treneri, Eva Kaufmane, Rihards Rullis, Alvis Kaufmanis un jo īpaši Ojārs Melderis. Rīdzinieks Kristaps Janičenoks mācījies spēlēt pie Andra Eglīša un Imanta Pļaviņa, rezultatīvā saspēles vadītāja Jāņa Strēlnieka pirmais treneris bija Arkādijs Bajārs, savukārt Aigars Šķēle pirmos basketbola noslēpumus izzināja pie Aigara Brigmaņa. Andrejs Gražulis basketbolā vispirms sastapa Gintu Fogelu un Agri Galvanovski, par Žaņa Peinera apmācību sākotnēji gādāja Jānis Armanovičs, bet Broņislavs Butāns bija Mārtiņa Meiera pirmais treneris.

  Pieredzējušais basketbola treneris Ziedonis Jansons Latvijas Radio uzteica savus kolēģus, kuri, saskatījuši savu audzēkņu talantu, apzinājās, ka jālaiž viņi tautās jeb lielajā basketbolā. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti