Losandželosas «Lakers» septiņpadsmito reizi kļūst par NBA čempioniem

Teju gadu ilgusī Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona noslēdzās svētdien, par čempioniem kļūst Losandželosas "Lakers". Sestajā sērijas spēlē viņi ar 106:93 pieveica Maiami "Heat", kopumā esot pārāki ar 4-2, liecina NBA informācija.

Čempioniem 28 punktus sameta Lebrons Džeimss, kura kontā arī 14 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles. Savukārt Entonijs Deiviss guva 19 punktus un izcīnīja 15 bumbas zem groziem.

"Heat" rindās ar 25 punktiem atzīmējās sērijas ievadā traumētais Bams Adebajo. Komandas līderis Džimijs Batlers šoreiz guva vien duci punktus.

Losandželosas vienībai šis bija kopumā septiņpadsmitais tituls un pirmais kopš 2010. gada.

Par finālā vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Džeimss, kuram šis tituls piešķirts ceturto reizi. Viņš arī kļuvis par pirmo basketbolistu, kurš atzīts par finālā vērtīgāko spēlētāju, pārstāvot trīs klubus.

Tāpat Džeimss kļuvis par vēsturē otro NBA basketbolistu, kurš kļuvis par līgas čempionu trīs komandās – Maiami "Heat" (2012, 2013), Klīvlendas "Cavaliers" (2016) un Losandželosas "Lakers" (2020). Pirms viņa to iespējis vienīgi Roberts Orijs, kurš trīs vienībās ticis pie septiņiem tituliem.

Pēc spēles Džeimss pauda, ka lepojas būt daļa no "Lakers" komandas un ka izdevies atgriezt vienību NBA čempionu godā. "Es spēlēs izlieku sevi visu, savu ķermeni un prātu. Es nekad neesmu izlaidis izslēgšanas spēli. Labākais, ko tu vari darīt komandas labā, ir būt pieejams," teica 35 gadus vecais sportists.

Džeimsa intervija pēc MVP trofejas saņemšanas

Tāpat Džeimss īpaši slavēja Deivisu. Savukārt Deiviss nekautrējās Džeimsu nosaukt par visu laiku izcilāko basketbolistu.

Jau no spēles pirmajā minūtēm "Lakers" pārliecinoši uzņēma kursu pretī uzvarai, ko izdevās noturēt visa mača garumā. Pēdējā ceturtdaļā "Heat" ievērojami pietuvojās, tomēr izlieto ūdeni sasmelt vairs nebija iespējams.

Spēles spilgtākie momenti

Jau ziņots, ka pirmajās divās spēlēs  "Lakers" bija pārāki ar 116:98 un 124:114, savukārt trešajā spēlē "Heat" ar 102:96 guva panākumu. Ceturtajā mačā ar 102:96 atkal pārāki bija Losandželosas basketbolisti. Piektās spēles izskaņā ar 111:108 panākumu guva "Heat".

Jau vēstīts, ka Austrumu konferences finālā Maiami "Heat" ar 4-2 pieveica Bostonas "Celtics", savukārt Losandželosas "Lakers" ar 4-1 pārspēja Denveras "Nuggets".

NBA sezona pēc pārtraukuma atsākās jūlija izskaņā, spēlētājiem atrodoties un spēlējot vīrusa drošā "burbulī" Orlando Disneja pasaules sporta kompleksā.