Lembergs pārtrauc darbību BK «Ventspils»

BK “Ventspils” otrdien nāca klajā ar paziņojumu, ka no 2019. gada 17. decembra Aivars Lembergs izbeidz savu darbu kluba padomē kā padomes priekšsēdētājs, kā arī izstājas no Biedrības “Basketbola klubs “Ventspils” biedru sastāva.

Divdesmit piecu gadu pastāvēšanas laikā klubs izcīnījis desmit Latvijas čempionu titulus, Baltijas Basketbola līgas čempionu titulu, kā arī Latvijas- Igaunijas basketbola līgas čempionu titulu. BK “Ventspils” kopš 1997.gada nemainīgi un ar labām sekmēm pārstāv Latvijas valsti starptautiskajās klubu sacensībās basketbolā vīriešiem. Kluba sistēmā sagatavoti daudzi Latvijas nacionālās un jauniešu izlašu dalībnieki.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis iekļāvušas  Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, liecina ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojums. Tajā Lembergs nosaukts par oligarhu; uzskaitīti iemesli iekļaušanai sarakstā. Vēl sankciju sarakstā iekļautas  četras organizācijas - Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija.  

ASV noteiktās sankcijas ir jāievēro arī bankām Latvijā. ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti