Latvijas U-19 basketbolisti grupu turnīru noslēdz ar zaudējumu galotnē Serbijai

Latvijas U-19 basketbola izlase otrdien Pasaules kausa spēlē Daugavpilī ar 70:71 piekāpās Serbijas vienaudžiem, bet neveiksme neliedza mājiniekiem saglabāt otro vietu B apakšgrupā, liecina organizatoru informācija. Uzvaru serbi nodrošināja ar precīzu tālmetienu desmit sekundes pirms pamatlaika beigām.

(papildināts ar Senegālas izlases kļūšanu par Latvijas izlases nākamo pretinieci)
Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 16 punktiem bija Rodijs Mačoha. Savukārt serbiem 16 punktus sameta Nikola Jovičs.

B apakšgrupā pēdējā spēlē Irānas izlase ar 81:68 uzvarēja Puertoriko, kas Latvijas izlasi tabulā ierindoja otrajā vietā aiz visās spēlēs uzvarējušās Serbijas.

Latvijas un Serbijas spēles epizodes

Latvijas juniori trešdien astotdaļfinālā spēlēs pret Senegālu, kas ieguva 3.vietu A apakšgrupā. Pēc grupu turnīra visas 16 komandas turnīru turpinās astotdaļfinālā.

Spēlēs ievadā Latvijas komandai padevās izrāviens, ko izdevās noturēt līdz pat pirmā puslaika beigām (45:32). Trešās ceturtdaļas ievadā, pēc pavirša soģu darba, Serbijas izlasei pārsvaru izdevās ātri sadeldēt līdz viencipara skaitlim. Līdz izšķirošajam ceturksnim Latvijas pārsvars bija sadilis līdz viena uzbrukuma tiesai (53:51). Pēdējā ceturtdaļā komandas vairākkārt mijās vadības grožiem, uzvaru tomēr svinot serbiem.

Jau ziņots, ka čempionāta pirmajā spēlē Latvijas izlase izlaida uzvaru pret Puertoriko vienaudžiem (75:79). Savukārt otrajā spēlē tika pievarēta Irānas izlase (58:48).