Latvijas U-18 izlases basketbolisti pēdējā pārbaudes spēlē uzveic frančus

Pēdējā pārbaudes spēlē pirms pašu mājās gaidāmā Eiropas čempionāta trešdien Ventspilī uzvaru izcīnīja Latvijas U-18 izlases basketbolisti, ar 79:67 pārspējot Francijas vienaudžus. Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas izlase aizvadīs sestdien.

Disciplinēta spēle un laba aizsardzība ļāva mājiniekiem pirmajā puslaikā iekrāt drošu pārsvaru - 37:25. Pēc pārtraukuma franči agresīvāk spēlēja aizsardzībā un izprovocēja kļūdas, kā arī tika pie viegliem punktiem ātros uzbrukumos. Pēdējā ceturtdaļā risinājās līdzvērtīga spēkošanās, kurā mājinieki nosargāja uzvaru.

Latvijas izlases saspēles vadītājs Artūrs Žagars intervijā Latvijas Televīzijā pēc spēles uzsvēra, ka komanda ir izcili saliedēta un draudzīga, tādēļ bez bailēm dosies cīņā un darīs visu, ko spēs. Pirmā spēle grupas kārtā latviešiem būs sestdien Ventspilī pret Horvātiju. Grupas turnīra turpinājumā būs jātiekas arī ar Grieķijas un Itālijas jauniešiem.

Eiropas U-18 čempionāts no 28. jūlija līdz 5.augustam risināsies Ventspilī, Liepājā un Rīgā. Latvijas izlases spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.