Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātu noslēdz 8. vietā

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase svētdien Portugālē notiekošajā Eiropas čempionāta spēlē par septīto vietu ar 52:72 piekāpās Beļģijas izlasei, tādējādi turnīru noslēdzot astotajā vietā, liecina organizatoru informācija.

Rezultatīvākā Latvijas izlases sastāvā bija Paula Strautmane, kuras rēķinā 13 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, savukārt Lauras Melderes kontā desmit punkti. Tikmēr Lietuvas izlases labā ar 19 punktiem izcēlās Betija Mununga.

Latvijas Baksetbola savienība (LBS) citē izlases galveno treneri Aigaru Neripu: “Būtībā čempionāts bija beidzies jau vakar, jo divas smagās spēles ar Slovēnijas un Itālijas izlasēm bija pamatīgi iztukšojušas fiziskos un morālos spēkus. Šodien negājām laukumā zaudēt, bija iespēja parādīt raksturu, taču arī paturējām prātā, ka četrām meitenēm nākamnedēļ jāstartē pasaules U19 čempionātā, bet vēl divas gaida U16 izlase.”

Treneris uzskata, ka iekļūšana astoņniekā ir labs sasniegums, un būtu vērtējams teicami, ja vien turnīrā būtu izdevies uzvarēt Slovēniju vai Itāliju.

“Mūsu galvenais ierocis bija smags darbs aizsardzībā, jo talanta daudzām konkurentēm bija vairāk,”

LBS citē Neripu, kurš norādīja: “Čempionāta svarīgākajās cīņās mūsu spēlētājām liela enerģija bija jātērē sargājot bumbu. Nemākam ar to rīkoties tik brīvi, kā to dara, piemēram, spānietes vai francūzietes. Acīmredzot mērķtiecīgāk jāstrādā pie individuālās meistarības attīstīšanas. Gan periodiski sezonas laikā pulcējot labākās spēlētājas uz treniņnometnēm, gan motivējot darboties individuāli. “Kārums” kausā piedalās pietiekami daudz meiteņu. Jāpiestrādā, lai nosargātu meiteņu interesi par basketbolu un mērķtiecīgi palīdzētu talantīgākajām attīstīt savas dotības.”

Jau ziņots, ka sestdien pusfinālā par 5. – 8. vietu Latvijas U-20 basketbolistes ar 87:89 otrajā pagarinājumā piekāpās Itālijas vienaudzēm.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti