Latvijas izlase vizīti Slovēnijā pabeidz ar zaudējumu serbiem

Latvijas basketbolisti svētdien Celjē, Slovēnijā, ar 54:67 zaudēja Serbijas izlasei četru komandu pārbaudes turnīra pēdējā spēlē, informēja organizatori. Ainara Bagatska trenētā komanda cieta otro zaudējumu trīs mačos un turnīru, kurā piedalījās arī Slovēnija un Turcija, noslēdza trešajā vietā. Par uzvarētāju jau pēc pirmajām divām spēlēm kļuva Slovēnija, bet otro vietu ieņēma Serbija, ar kuru Latvijai būs jātiekas arī Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Pēdējā spēlē turnīrā Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 10 punktiem bija Rolands Freimanis, Dairis Bertāns guva astoņus, Kristaps Janičenoks septiņus, bet Armands Šķēle sešus punktus. Serbijas izlasē ar 20 punktu guvumu izcēlās Nemanja Krstičs.

Latvija spēles sākumā nonāca iedzinējos ar 0:6 un 3:14, bet pēc pirmās ceturtdaļas zaudēja ar trīs punktiem (11:14). Serbija otrajā ceturtdaļā uz brīdi atradās vadībā ar deviņiem punktiem (29:20), tomēr Latvijas izlase ļoti labi aizvadīja puslaika beigas, panākot neizšķirtu (33:33).

Pēc pārtraukuma Latvija uz brīdi pārņēma iniciatīvu un ieguva sešu punktu pārsvaru (46:40), tomēr serbi atrauties neļāva un pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts atkal bija neizšķirts (49:49). Spēles liktenis izšķīrās pēdējās ceturtdaļas otrajā pusē, kurā Serbija veica izrāvienu 16:2, kamēr Latvijas izlases metieni mērķi nesasniedza, nedodot cerības uz atspēlēšanos, jo pēdējo desmit minūšu laikā Bagatska vadītā komanda guva tikai piecus punktus.

Jau ziņots, ka četru komandu turnīra pirmajā spēlē Latvija ar 67:71 zaudēja Slovēnijai, bet sestdien ar 66:61 pārspēja Turcijas izlasi.

Latvijas izlase pirmdien atgriezīsies mājās un Rīgā turpinās gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, 8. un 9. augustā savā laukumā aizvadot divas pārbaudes spēles pret Krieviju. Vēlāk augustā paredzētas arī pārbaudes spēles izbraukumā pret Horvātijas un Somijas izlasēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Slovēnijā, kurā no 4. līdz 22.septembrim spēlēs 24 valstsvienības, Latvijas izlase spēlēs Jeseņicē, kur pretinieki būs Bosnijas/Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti.