Latvijas izlase spraigā galotnē zaudē slovēņiem pirmajā pārbaudes spēlē

Latvijas vīriešu valstsvienība piektdien Celjē ar 67:71 zaudēja mājiniekiem Slovēnijas basketbolistiem pirmajā spēlē pārbaudes turnīrā, informēja turnīra rīkotāji. Turnīra turpinājumā Latvijas izlases pretinieki sestdien būs turki, bet svētdien - serbi.

Pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Kaspars Bērziņš, Jānis Blūms guva 11, bet Kristaps Janičenoks 10 punktus.

Slovēnijas izlase, kura aizvadīja jau trešo pārbaudes spēli, pirmās ceturtdaļas beigās ieguva desmit punktu pārsvaru (20:10) un turpinājumā laukuma saimniekiem to izdevās palielināt līdz 16 punktiem. Latvijas izlases sniegumā neizpalika tehnisks brāķis un nesaprašanās, kas raksturīga pirmajām pārbaudes spēlēm, tāpēc manāmi pietuvoties pretiniekiem izdevās tikai pirms pēdējās ceturtdaļas, kad Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 47:55.

Divas ar pusi minūtes pirms beigām mājinieku pārsvars bija sarucis līdz diviem punktiem (63:65). Spēles galotne bija saspringta, jo pusminūti pirms beigām Latvijai bija vairs viena punkta deficīts (67:68), taču atlikušajā laikā slovēņi iemeta trīs soda metienus un svinēja uzvaru.

Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis spēlei nepieteica Andreju Šeļakovu, Žani Peineru, Mārtiņu Laksu un Artūru Bērziņu. Šeļakovs treniņā pastiepis potīti, taču treneris cer, ka šajā turnīrā viņš vēl uzspēlēs. Tāpat kā Peiners, kurš dažus treniņus izlaida, kā arī Laksa un Bērziņš.

Pirms spēles Bagatskis pastāstīja, ka Latvijas izlase treniņnometnē, kas arī norisinājās Slovēnijā, ir labi pastrādājusi. "Viss notiek tā, kā tam jābūt profesionāļu kolektīvā - ir gan sportiskā konkurence, gan pozitīvs mikroklimats. Tagad centīsimies pakāpeniski ieiet spēļu ritmā un saprast, kā spēles apstākļos darbojas tas, ko esam apguvuši treniņos," izlases galveno treneri citēja Latvijas Basketbola savienības mājaslapā.

Dienas pirmajā spēlē Serbijas izlase ar 78:63 uzvarēja Turciju.

Slovēnijas viduskalnē – apstākļos, kādi komandu gaidīs Eiropas čempionātā, Latvijas izlase aizvada treniņnometni, kas noslēgsies pirmdien. Savu līdzjutēju priekšā Latvijas basketbolisti aizvadīs divas pārbaudes spēles Rīgā 8. un 9.augustā pret Krieviju. Vēlāk augustā paredzētas arī pārbaudes spēles izbraukumā pret Horvātijas un Somijas izlasēm.

Slovēnijā risināsies arī Eiropas čempionāta finālturnīrs, kurā no 4. līdz 22.septembrim spēlēs 24 valstsvienības. Grupas turnīrā Jeseņicē Latvijas pretinieki būs Bosnijas/Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolisti.