Latvijas basketbolisti ar uzvaru pār rumāņiem nostiprinās vadībā grupā

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien "Arēnā Rīga" ar 88:65 uzvarēja Rumānijas izlasi un pirmo apli 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā noslēdza bez zaudētiem punktiem. Grupas favorītu statuss Latvijai vēl būs jānostiprina kvalifikācijas turnīra otrajā aplī.

Uzvarētājiem Jānis Blūms izcēlās ar 17 punktu guvumu, bet Jāņa Strēlnieka rēķinā bija 12 punkti. Rumāņiem rezultativitātes līderis bija Vlads Moldoveanu ar 17 punktiem.

Rumānijas valstsvienība apliecināja, ka spēj būt nopietnākie konkurenti grupā, un pirmajā puslaikā ritēja spēkos ļoti līdzvērtīga cīņa. Lai gan Latvijas izlase gandrīz nepārtraukti turējās vadībā, pārsvars nepārsniedza dažus punktus, un Rumānijas basketbolistu uzbrukumos bumba dažkārt itin viegli atrada ceļu grozā.

Turklāt otrā puslaika sākumā viesiem izdevās uz brīdi pārņemt vadību, kas gan nebija ilga, un trešās ceturtdaļas vidū pēc latviešu 13:0 atrāviena spēle ievirzījās mājiniekiem labvēlīgā gultnē. Ar aktīvu aizsardzību Latvijas basketbolisti piespieda pretiniekus vairāk kļūdīties, kā arī efektīvi darbojās uzbrukumā. Sākuši pēdējo ceturtdaļu ar 12 punktu pārsvaru (65:53), Latvijas spēlētāji vairs nebija apturami, un divarpus minūtes pirms spēles beigām bija vadībā ar 26 punktiem (85:59).

Galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā izlase mājās aizvadīs arī nākamo spēli 20.augustā pret Zviedriju. Eiropas čempionāta kvalifikācijā pēdējā cīņa četru komandu grupā Latvijas izlasei paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Pirmā apļa cīņās Latvijas valstsvienība pieveica arī zviedrus un slovākus.

Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem. Daļai komandu dalība finālturnīrā ir nodrošināta bez piedalīšanās kvalifikācijā. Ja Latvijas valstsvienība kvalificēsies Eiropas 2015.gada čempionāta finālturnīram, tas saglabās izredzes vienas finālturnīra grupas spēles aizvadīt Rīgā.