Krievija pārbaudes spēlē revanšējas Latvijas basketbola izlasei

Krievijas basketbolisti piektdien "Arēnā Rīga" ar 73:67 uzvarēja Latvijas izlasi un revanšējās pretiniekiem par dienu iepriekš abu komandu pirmajā pārbaudes spēlē piedzīvoto zaudējumu, informēja organizatori. Līdz startam Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas basketbolistiem paredzētas vēl četras pārbaudes spēles.

Otrajā cīņā pret Krieviju mājiniekiem 15 punktus guva Kaspars Bērziņš, bet pa 10 punktiem iekrāja Dairis Bertāns un Jānis Blūms.

Krievijas izlase jau spēles sākumā pārņēma iniciatīvu un līdz pirmās ceturtdaļas beigām nodrošināja deviņu punktu pārsvaru (24:15). Latvijas izlase vairākkārt rezultāta starpību sadeldēja līdz dažu punktu deficītam, tomēr nespēja tikpat veiksmīgi kā dienu iepriekš nospēlēt aizsardzībā. Krievijas spēlētāji atrada spraugas pretinieku aizsardzības līnijā turpināja krāt pārsvaru, līdz puslaika beigās bija priekšā ar 45:30.

Pēc garā pārtraukuma rezultāta starpība turpināja svārstīties ap 10 punktiem, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase vēl vairāk pietuvojās, panākot 52:58. Divas minūtes pirms beigu svilpes Krievijai bija piecu punktu pārsvars (67:62), ko tā pārliecinoši nosargāja, neļaujot Latvijas izlasei pacīnīties par uzvaru.

Jau vēstīts, ka abu komandu pirmajā pārbaudes spēlē Latvijas izlase ceturtdien uzvarēja ar 72:52.

Nākamās pārbaudes spēles Latvijas izlasei būs ar Horvātiju 18. un 19.augustā Dubrovnikā, bet 28. un 29.augustā jāspēlē attiecīgi Helsinkos un Vantā pret Somiju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Slovēnijā, kur startēs 24 valstsvienības, Latvijas basketbolisti grupu kārtā spēlēs Jeseņicē pret Bosnijas/Hercegovinas, Serbijas, Melnkalnes, Lietuvas un Maķedonijas basketbolistiem. Finālturnīrs notiks no 4. līdz 22.septembrim.