BK «Ventspils» Turcijā neizdodas pacīnīties par uzvaru

BK "Ventspils" otrdien izbraukumā Turcijā ar 61:72 zaudēja Gaziantepas "Royal Hali" Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas otrās grupu kārtas pirmajā spēlē, kurā Latvijas komanda ne brīdi nebija vadībā, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas vicečempioniem 15 punktus nodrošināja Sandis Valters, savukārt pa 10 punktiem iekrāja Ronalds Zaķis un Dāvis Lejasmeiers. Uzvarētājiem 17 punktus un izcīnītas 12 atlēkušās bumbas nodrošināja Dejans Borovņaks.

Mazrezultatīvajā pirmajā puslaikā BK "Ventspils" arvien bija iedzinējos un uzbruka ar zemu metienu precizitāti. Daudz veiksmīgāki nebija arī laukuma saimnieki, kuru pārsvars pēc trešajā ceturtdaļā nospēlētām trim minūtēm saruka līdz minimumam (33:32). Taču "Royal Hali" turpināja ar 8:0 izrāvienu un pēdējā pārtraukumā varēja doties ar 11 punktu pārsvaru (49:38).

Pēdējā ceturtdaļā BK "Ventspils" cerības uz brīdi vairoja vairāki trāpīti trīspunktu metieni, taču tikpat veiksmīgs turpinājums nesekoja, un piecas minūtes pirms cīņas beigām laukuma saimnieki bija pārliecinoši vadībā ar 15 punktiem (63:48).

K grupas turnīra turpinājumā BK "Ventspils" līdz februāra beigām mājās un viesos spēlēs arī pret Francijas JDA "Dijon" un Krievijas klubu Ļubercu "Triumf". Nākamajā spēlē Ventspils komanda pēc nedēļas uzņems JDA "Dijon" basketbolistus. Pēc diviem izspēlētiem apļiem grupas divas spēcīgākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

Eiropas Izaicinājuma kauss klubu turnīru rangā ir trešais spēcīgākais aiz Eirolīgas un Eiropas kausa izcīņas.