BK «Ventspils» izdodas graujošs finālsērijas sākums pret «VEF Rīgu»

BK "Ventspils" ar pārliecinošu uzvaru 90:61 pār "VEF Rīgu" trešdien sāka Latvijas basketbola līgas (LBL) zelta finālsēriju, kur pēdējo trīs gadu Latvijas čempioniem rīdziniekiem pirmajā spēlē nebija ko likt pretim laukuma saimnieku enerģijai un aktivitātei, liecina organizatoru informācija.

Otrā spēle sērijā līdz četrām uzvarām risināsies piektdien "Arēnā Rīga", savukārt Ventspilī titula pretendenti nākamo spēli aizvadīs svētdien.

Pirmajā cīņā uzvarētājiem Villijs Kemps iekrāja 15 punktus, bet Lorenso Viljamsa rēķinā bija 13 punkti. "VEF Rīgai" rezultativitātes līderis ar 13 punktiem bija Entiveins Robinsons. Pirmajā ceturtdaļā cīņa vēl ritēja punkts punktā, taču turpinājumā "VEF Rīgas" spēle pajuka, un laukuma saimnieki arvien vairāk palielināja pārsvaru.

Cīņas sākumā aizsardzības basketbolā neviena komanda būtiskas priekšrocības neieguva, taču pēc pārtraukuma jau izpaudās BK "Ventspils" dominējošs pārsvars. "VEF Rīga" daudz kļūdījās un netika līdz labiem metieniem, savukārt laukuma saimnieki bija efektīvi ātros un enerģijas pilnos uzbrukumos, kas puslaika beigās ļāva panākt 36:20. Pēc pārtraukuma "VEF Rīga" nedaudz atguvās, bet ne pietiekami, lai liegtu ventspilniekiem arvien palielināt pārsvaru.

BK "Ventspils" pēc pēdējā pārtraukuma laukumā atgriezās ar pārliecinošu 22 punktu pārsvaru (63:41), un cīņas iznākums jau bija skaidrs. "VEF Rīgas" jaunajiem spēlētājiem brīžiem izdevās mazliet saasināt cīņas gaitu, tomēr BK "Ventspils" iekrātā pārsvara dēļ varēja justies droši.

LBL finālā abas komandas tiekas jau ceturto gadu pēc kārtas. Visas trīs iepriekšējās reizes uzvarēja Ramūna Butauta vadītā "VEF Rīga", kam būs jārod jauni spēki, lai vairotu cerības panākumu sēriju turpināt arī šogad. Galvenā trenera Roberta Štelmahera vadītā BK "Ventspils" ar uzvaru pamatturnīrā nodrošināja sava laukuma priekšrocības finālā, kas ilgs vismaz četras spēles.