Latvijas basketbola līga

Latvijas Basketbola līgas fināls. 4. spēle. BK "Ventspils" - "VEF Rīga". Tiešraide

Latvijas basketbola līgas fināls. 5. spēle. Tiešraide

Latvijas Basketbola līgas finālsērijas 1. spēles epizodes

«Ventspils» ar spraigu uzvaru Rīgā sāk Latvijas basketbola līgas finālu. Svarīgākie notikumi

Pēdējā ceturtdaļā rezultatīvi realizējot tālmetienus, BK "Ventspils" trešdien viesos ar 83:80 pārspēja "VEF Rīga" vienību pirmajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) zelta finālsērijā. Par LBL čempioni kļūs komanda, kas sērijā izcīnīs četras uzvaras.

Sērija turpināsies ar otro maču svētdien, 7. maijā, Ventspilī, bet titula ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.maijā.

Uzvarētājiem 20 punktu guva Ivans Gandija-Rosa, bet Linards Jaunzems pievienoja 15 iekrātus punktus. Rīdziniekiem  ar 21 punktu izcēlās Glens Kozijs.

"VEF Rīgai" pirmajā ceturtdaļā spēli uzbrukumā sarežģīja pretinieku efektīvā aizsardzība, turpretim Ventspils vienībai vairākkārt izdevās tikt pie viegliem punktiem ātros triecienos. Neviena komanda būtisku pārsvaru gan neiekrāja un pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 20:20.

Pārmaiņus vadībā abas komandas pabija otrajā ceturtdaļā, spēlei arvien ritot punkts punktā. "VEF Rīga" uzbrukumos lielākoties paļāvās uz leģionāriem Glenu Koziju un Naisīru Brūksu, mājiniekiem puslaika izskaņā saglabājot divu punktu pārsvaru (43:41).

Saruna ar Anriju Mišku un Linardu Jaunzemu

"VEF Rīga" basketbolists Anrijs Miška puslaika pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzvarēs komanda, kura spēs nospēlēt stabilāk. Savukārt "Ventspils" spēlētājs Jaunzems uzsvēra, ka jācenšas vairāk izcīnīt bumbas, lai skrietu ātrajos uzbrukumos.

Saruna ar Gunāru Gailīti puslaika pārtraukumā

Savukārt "Latvijas Universitātes" galvenais treneris Gunārs Gailītis sarunā Latvijas Televīzijā rezumēja, ka abas vienības pirmajā puslaikā veiksmīgi bremzēja tempu, bet, kādai komandai spēles turpinājumā rezultatīvā atrāvienā iegūstot pārsvaru, tas varētu būt izšķirošs.

Pēc Kozija trīspunktu metiena "VEF Rīga" pārsvars trešā ceturkšņa vidū sasniedza sešus punktus (52:46), tomēr tas vēl neiezīmēja krasu pavērsienu spēles ritējumā. Ventspilnieki spēja turēt līdzi, lai arī nelielā vadībā arvien turējās mājinieki. Pāris minūtes pirms pēdējā pārtraukuma "VEF Rīga" veiksmīgi neitralizēja vairākus pretinieku uzbrukumus pēc kārtas un panāca 60:52, toties Artūrs Ausējs ceturtdaļas pēdējā sekundē trāpīja "Ventspilij" tālu trīspunktnieku un samazināja mājinieku pārsvaru vairs tikai līdz trim punktiem (60:57).

Laukuma saimnieki ātri atguva astoņu punktu pārsvaru (65:57), bet netika galā ar "Ventspils" aizsardzību, un pēdējās ceturtdaļas vidū pēc Kristapa Medisa tālmetiena vadību jau atguva viesi (67:65). Vēl trīs trāpīti trīspunktnieki (78:72) nostiprināja "Ventspils" izredzes uz uzvaru, ko Kurzemes komanda nosargāja arī mača galotnē.

Saruna ar Matīsu Kulačkovski

Svarīgu trīspunktnieku minūti pirms spēles beigām uzvarētājiem trāpījušais Matīss Kulačkovskis pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda nezaudēja kopības garu arī brīdī, kad bija nonākusi zaudētājos ar astoņu punktu deficītu. Kulačkovskis sagaida, ka nākamajā spēlē Ventspilī būs pilnas skatītāju tribīnes un cīņa turpināsies fināla cienīgā gaisotnē.

Saruna ar Jāni Gailīti pirms spēles

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā prognozēja fiziski izaicinošu finālsēriju, kas būs prasīga pret spēlētāju fizisko formu. Viņš uzskata, ka katra spēle sērijā izvērtīsies pilnīgi savādāka, bet pirmajā mačā svarīga būs atsevišķu spēlētāju spēja uzņemties līderu lomu un visu basketbolistu prasme izmantot treneru sniegto informāciju.

Saruna ar Gintu Fogelu pirms spēles

Savukārt BK "Ventspils" galvenais treneris Gints Fogels sacīja, ka izšķiroši svarīga būs cīņa par atlēkušajām bumbām un  trāpīto metienu procents. Viņš piebilda, ka katrai no abām komandām ir savi risināmi jautājumi, un visu izšķirs nianses.

Saruna ar Gunāru Gailīti

Pirms spēles, prognozējot gaidāmo cīņas gaitu, "Latvijas Universitātes" galvenais treneris Gunārs Gailītis par Ventspils  komandas stiprāko ieroci nosauca uzbrukumu un ātru spēli ar daudz metieniem un daudz gūtiem punktiem. Gunārs Gailītis uzteica ventspilniekus arī par labu cīņu pie groza. Savukārt "VEF Rīga", Gunāra Gailīša ieskatā, veiksmīgi rotē ar septiņiem spēlētājiem, bet komandai var sākties problēmas personisko piezīmju gadījumā, īpaši garā gala spēlētājiem. Par "VEF Rīga" plusu Gunārs Gailītis nosauca arī pieredzējušo spēlētāju prasmes izcīnīt uzvaras arī sīkstās un mazāk rezultatīvās spēlēs.

Abas finālistes titula sērijā tikās arī pirms gada, kad čempionu laurus izcīnīja "VEF Rīga".

Pusfināla sērijā "VEF Rīga" pieveica BK "Liepāja" basketbolistus, savukārt BK "Ventspils" pārspēja BK "Ogre" vienību. Pusfinālu zaudētāji noteiks bronzas godalgu ieguvējus.