BK «Ventspils» basketbolisti uzvar Bulgārijā un sasniedz Eiropas kausa astotdaļfinālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Latvijas vicečempioni BK "Ventspils" trešdien Bulgārijā ar 69:62 sīvā cīņā uzveica Sofijas ''Lukoil Academic'' pēdējā spēlē Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa izcīņas otrajā grupu kārtā un nodrošināja dalību astotdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Ventspils komanda grupā izcīnīja pirmo vietu un izslēgšanas pirmajā kārtā spēlēs pret Rišonas "Maccabi" no Izraēlas.

(papildināts ar BK "Ventspils" nākamajiem pretiniekiem)|
Uzvarētājiem Kristaps Janičenoks bija rezultatīvākais ar 19  punktiem, Artis Ate nodrošināja 15 punktus, bet pa deviņiem punktiem savāca Alans Viginss un Kvameins Mičels. Laukuma saimniekiem 17 punktus nodrošināja Kvenss Donels Teilors.

Lielāks atrāviens ventspilniekiem izdevās pāris minūtes pirms puslaika beigām, kad pēc Andreja Šeļakova metiena rezultāta starpība sasniedza deviņus punktus. Veiksmīgs otrā puslaika sākums un 9:0 atrāviens ļāva nostiprināties vadībā jau ar 17 punktiem (52:35), taču "Lukoil Academic" atbildēja ar 13:2 prettriecienu un viesu pārsvars saruka līdz sešiem punktiem. Sīva spēkošanās turpinājās līdz pat pēdējai minūtei, kuras sākumā Janičenoks trāpīja trīspunktnieku, kas ļāva panākt +7 (69:62) un rezultāts vairs nemainījās.

Sešās spēlēs P grupā BK "Ventspils" guva četras uzvaras un divreiz zaudēja. Tādu pašu bilanci sasniedza Beļģijas "Antwerp Giants", kas jau pirms trešdien Čehijā piedzīvotā zaudējuma (57:84) pret "ČEZ Nymburk" bija garantējis dalību astotdaļfinālā. Taču grupā Beļģijas klubs noslīdēja uz otro vietu un izslēgšanas kārtā tiksies ar nosacīti spēcīgāku pretinieku.

BK "Ventspils" pretinieks astotdaļfinālā būs Rišonas "Maccabi" - komanda, kas ieņēma otro vietu O grupā. Sērijā līdz vienas komandām divām uzvarām pirmā spēle būs 17.februārī Ventspilī. Nedēļu vēlāk abas komandas tiksies Izraēlā, bet gadījumā, ja būs vajadzīga arī trešā spēle, tā paredzēta Ventspilī 2.martā.

Pirmajā grupu kārtā BK ''Ventspils'' uzvarēja visās sešās spēlēs un pārliecinoši tika tālāk. Pēc divu apļu izspēles pa divām labākajām grupu komandām un vēl četras veiksmīgākās 3.vietu ieguvējas cīņu turpināja otrajā posmā, kur spēlēja astoņās grupās sadalīti 32 klubi. Izslēgšanas spēlēs iekļuva pa divām labākajām komandām no katras otrās kārtas grupas.

Eiropas kausu izcīņā vīriešu komandām Latviju šosezon pārstāv tikai BK "Ventspils". FIBA Eiropas kauss ir trešais prestižākais turnīrs pēc Eirolīgas un Eiropas basketbola līgu apvienības (ULEB) rīkotās Eiropas kausa izcīņas.