BK «Ventspils» basketbolisti spraigā galotnē pārspēj Francijas čempionus

BK "Ventspils" otrdien mājās ar 88:77 spraigā duelī uzvarēja Francijas čempionvienību "Le Mans" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupas spēlē, saglabājot izredzes uz tikšanu astotdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Latvijas čempioniem 20 punktus guva Māris Gulbis, 18 punktus pievienoja Rihards Lomažs, bet Usmana Dramē rēķinā bija 17 punkti un deviņas izcīnītas atlēkušās bumbas. Viesiem 19 punktus guva Ričards Hendrikss. Ventspilnieki revanšējās par sakāvi abu komandu pirmajā spēlē Francijā, tiesa, "Le Mans" panākums bija iespaidīgāks (91:76).

Gulbis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzteica komandas ieguldījumu un spēju atgūties pēc miegaina otrā puslaika sākuma, kā arī bija priecīgs, ka mača galotnē pašam roka nenotrīcēja.

BK "Ventspils" trīsarpus minūtes pirms pirmā puslaika beigām panāca 13 punktu vadību (40:27), ko noturēt neizdevās, un trešā ceturkšņa vidū rezultāts kļuva neizšķirts 50:50. Pēdējā ceturtdaļā minimālā vadībā pabija abas komandas, bet galotnē Gulbis pēdējās divās minūtēs trāpīja divus trīspunktu metienus, kas laukuma saimniekiem ļāva pēc neizšķirta rezultāta (76:76) iegūt kritiski svarīgu pārsvaru.

Ventspilnieku rēķinā grupā ir četras uzvaras un septiņi zaudējumi, kas saglabā izredzes tikt turnīra nākamajā kārtā.

Čempionu līgas pamatturnīrā 32 komandas ir sadalītas četrās grupās pa astoņām vienībām, kas februārī noslēgs regulārās sezonas spēles. Pēc divu apļu turnīra katras grupas spēcīgākās četras komandas iekļūs astotdaļfinālā, savukārt 5. un 6.pozīcijas īpašnieces starptautisko sezonu varēs turpināt FIBA Eiropas kausā.