Basketbolistes uzvar Igauniju un nodrošina vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien Rīgā ar 82:60 uzvarēja igaunietes un garantēja dalību 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, liecina rīkotāju informācija. Piecās spēlēs piecas uzvaras guvusī Latvijas izlase kvalifikāciju noslēgs trešdien izbraukumā pret Itāliju.

Ar uzvaru pār igaunietēm Latvijas basketbolistes nodrošināja pirmo vietu grupā neatkarīgi no rezultāta atlikušajā spēlē pret Itāliju. Vietu finālturnīrā nopelnīs sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu ieguvējas.

Cīņā pret Igauniju uzvarētājām Olimpiskajā sporta centrā rezultatīvākā bija Aija Putniņa ar 16 punktiem, bet Elīna Babkina nodrošināja 15 punktus. Latvijas izlasē vismaz vienu punktu guva visas pieteiktās spēlētājas. Viešņām Vīve Kaja Rebane iekrāja 17 punktus.

Pēc līdzvērtīgas spēkošanās pirmajā ceturtdaļā Latvijas izlase trīs minūtes pirms puslaika beigām sasniedza 12 punktu pārsvaru (35:23). Tomēr Igaunijas basketbolistes deficītu gandrīz likvidēja, trešās ceturtdaļas otrajā minūtē pietuvojoties jau līdz 37:39. Vēl viens rezultatīvs atrāviens ļāva Latvijas izlasei līdz pēdējam pārtraukumam nodrošināt vadību ar 13 punktiem (60:47) un atlikušajā laikā pārsvars turpināja pieaugt, apliecinot mājinieču pārākumu.

Bez dalības kvalifikācijā vieta finālturnīrā ir garantēta pasaules čempionei Turcijai, Eiropas čempionei Spānijai, augstākas vietas kontinenta meistarsacīkstēs ieguvušajai Francijai, Serbijai, Baltkrievijai un Čehijai, kā arī pirmā kvalifikācijas posma uzvarētājai Grieķijai un rīkotājvalstīm Ungārijai un Rumānijai.