Bagatskis: Serbi pirms turnīra jau būs favorīti

“Esmu radis uztraukties par lietām, kuras varu ietekmēt, bet izloze pie tādām nepieder. Tagad informācija saņemta un sākas praktiskais darbs – runāsim par pārbaudes spēlēm, detalizēti izstrādāsim gatavošanās plānu, ņemot vērā turnīra norises vietas un pretinieku specifiku,” tā pēc otrdien Stambulā notikušās izlozes, kurā Latviju Eiropas basketbola čempionāta grupu turnīrā ielozēja D apakšgrupā, izteicās izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvijai pretim stāsies spēcīgi pretinieki - Serbijas, Turcijas, Beļģijas izlases, kā arī Lielbritānijas un Krievijas vastsvienības.

“Serbi ir serbi jebkurā pasaules vielā – tradicionāli medaļu pretendenti, kuri var nokomplektēt izlasi tikai no NBA un Eirolīgas spēlētājiem. Var teikt, ka ar tādām komandām labāk tikties turnīra sākumā un neitrālā laukumā, taču pirms mača favorīti būs viņi. Laukumā – redzēsim,” Latvijas Basketbola savienība citē Bagatski.

Treneris arī norāda, ka nevar nenovērtēt Turcijas izlasi: “Turcijas komanda 2001. gadā Stambulā kļuva par Eiropas vicečempioni, bet 2010. gadā – pasaules vicečempioni. Bet – 2001. gadā mēs turkiem grupas turnīrā zaudējām tikai pašā galotnē... Starp citu, šodien no rīta ar “Darussafaka” spēlējošajiem Turcijas izlases spēlētājiem smejoties runāju, ka vasarā var iznākt satikties.”

Beļģi jau būs zināmi pretinieki – ar tiem būs jāspēlē jau trešo čempionātu pēc kārtas – vienreiz zaudēts, vienreiz uzvarēts. To nevar teikt par Lielbritānijas izlasi: “Liela nozīme būs tam, kādu sastāvu viņi sapulcēs.”

Uz jautājumu, vai šī izloze uzskatāma par veiksmīgu, Bagatskis norāda: “Atbildi zināsim septembrī. Starp citu, ļoti iespējams, ka no otrā groza daudzas komandas pretī gribēja dabūt tieši mūs un tagad būs iespēja pierādīt, ka viņi kļūdījās. Ja mērķis ir labi nospēlēt – un tāds mums ir –, pretinieku secība nav tik svarīga. Galvenais ir pašiem sapulcēt labāko sastāvu un sagatavoties. Un tas jau ir mūsu ziņā – atšķirībā no aklās izlozes.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti