Basketbola Pasaules kausa īpašnieki spāņi kļūst par Latvijas pretiniekiem nākamajā grupas kārtā

Pašreizējie trofejas īpašnieki Spānijas basketbolisti pirmdien Pasaules kausa spēlē Džakartā ar 96:78 uzvarēja Brazīliju un garantēja dalību nākamajā grupas kārtā, kur tiksies arī ar Latvijas izlasi.

Iepriekš spāņi uzveica arī Kotdivuāru (94:64), bet pirmo grupu kārtu noslēgs trešdien pret abās līdzšinējās spēlēs zaudējušo Irānas izlasi. Brazīlijas valstsvienībai iespēja nodrošināt otro vietu G grupā un ceļazīmi uz nākamo kārtu būs trešdien spēlē pret Kotdivuāru. Brazīlija vai Kotdivuāra pievienosies Latvijai, Kanādai un Spānijai grupā, kur noskaidros divas ceturtdaļfinālistes.

Spānijas un Brazīlijas spēles epizodes

Izšķirošu pārsvaru spāņi ieguva tikai pēdējā ceturtdaļā, ko sāka ar piecu punktu pārsvaru (64:59). Spānijai rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Santjago Aldama.

Spānija kļuva par septīto valstsvienību, kas Pasaules kausa izcīņā garantēja vietu TOP16. Dalību otrajā grupu kārtā pirmdien noformēja arī ASV izlase, kas ar 109:81 uzveica Grieķiju. Jau iepriekš otrās grupu kārtas dalībnieku vidū iekļuva Latvija, Kanāda, Lietuva, Melnkalne un Vācija.

ASV un Grieķijas spēles epizodes

Latvijas izlasei pēdējā spēle pirmajā kārtā būs otrdien pret Kanādu, bet spēles otrās kārtas grupā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā paredzētas turpat Indonēzijas galvaspilsētā piektdien un svētdien.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitante. Četru grupu komandas spēlē Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies 10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.