Porziņģis gūst 9 punktus, savainojuma dēļ nepabeidz «Celtics» zaudētu NBA spēli

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien guva deviņus punktus Bostonas "Celtics" komandas zaudējumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izbraukuma spēlē Orlando. "Celtics" ar 96:113 piekāpās Orlando "Magic" basketbolistiem.

Porziņģis laukumā pavadītajās 22 minūtēs un 18 sekundēs realizēja trīs no pieciem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem, taču netrāpīja vienīgo soda metienu. Viņa kontā arī četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārķertas bumbas, divas kļūdas, trīs piezīmes un komandā labākais +/- rādītājs +6.

Trešās ceturtdaļas sākumā Porziņģis guva savainojumu un kreisās kājas ikra stīvuma dēļ vēlāk laukumā neatgriezās.

Orlando "Magic" - Bostonas "Celtics" spēles epizodes

"Celtics" rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Džeisons Teitams, 18 punktus guva Džeilens Brauns, bet 16 punktus - Deriks Vaits. "Magic" komandā 27 punktus guva Morics Vāgners, 23 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Paolo Benkero, bet 16 punkti un sešas rezultatīvas piespēles - Koula Entonija kontā.

Gandrīz visu pirmo puslaiku vadībā bija "Celtics", divreiz tiekot līdz 11 punktu pārsvaram, bet otrā puslaika sākumā pēc Porziņģa metiena sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē - 60:48. Mača turpinājumā mājiniekiem padevās 17:0 izrāviens, pēc Benkero trīspunktnieka panākot 67:62 vadību.

Trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā mājinieki veica vēl vienu izrāvienu 12 punktu vērtībā, nedaudz vairāk nekā deviņas minūtes līdz spēles beigām panākot 87:74 pārsvaru, no kura Bostonas klubam atspēlēties neizdevās.

"Celtics" ar 12 uzvarām 16 spēlēs joprojām ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē, bet "Magic" ar 11 uzvarām ir otrā.

Nākamo maču "Celtics" aizvadīs svētdien mājās ar Atlantas "Hawks".

Piektdienas spēles tiek ieskaitītas arī NBA kausa vērtējumā, "Celtics" piedzīvojot pirmo zaudējumu trijās spēlēs, bet "Magic" svinot trešo uzvaru četros mačos.

Pagaidām vietu NBA kausa izslēgšanas spēlēs ir nodrošinājusi vien Losandželosas "Lakers" un Indiānas "Pacers". Klubi aizvada turnīru no 3.novembra līdz 9.decembrim, un finālčetrinieka sacensības norisināsies "T-Mobile Arena" hallē Lasvegasā, finālspēlei netiekot ieskaitītai regulārā čempionāta kopvērtējumā un statistikā.

Visas 30 komandas ir sadalītas sešās apakšgrupās pa piecām katrā, balstoties uz to rezultātiem savās konferencēs iepriekšējās sezonas regulārajā čempionātā. Pēc viena apļa turnīra grupu uzvarētājas un divas labākās otro vietu īpašnieces iekļūst ceturtdaļfinālā. Izslēgšanas turnīra pāros uzvarētāji tiks noskaidroti vienā spēlē.