Basketbola savienība uz laiku atstādina treneri Steļmahu no savām rīkotajām sacensībām

Latvijas Basketbola savienība (LBS) uz laiku atstādinājusi treneri Andri Steļmahu no savām rīkotajām sacensībām, vēsta LBS.

Portāls "Delfi" pagājušajā nedēļā vēstīja, ka trenera Steļmaha darbā fiksēti vairāki pārkāpumi - emocionāla vardarbība pret audzēknēm, pavedināšana un alkohola lietošana darba procesa laikā.

LBS informē, ka, ņemot vērā portālā minēto informāciju, kas pirmšķietami norāda uz Krimināllikumā noteiktām noziedzīga nodarījuma pazīmēm attiecībā uz seksuāla rakstura darbībām ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, biedrība pirmdien vērsās Valsts policijā ar iesniegumu par Steļmaha iespējamu Krimināllikuma 161.panta un 162.1 panta pirmajā daļā noteiktā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu. Valsts policijas pārstāve Elīna Sprudzāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka iesniegums saņemts un tas tiks vērtēts.

Savukārt otrdien LBS valde nolēma līdz apstākļu noskaidrošanai nepielaist treneri Steļmahu turpmākai dalībai LBS organizētajās basketbola sacensībās.

LBS arī aicina visas iesaistītās iestādes un personas atbildīgi rīkoties savas kompetences ietvaros un cienīt tiesiskos principus, ieskaitot nevainīguma prezumpciju.

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) līdz pirmdienai nebija saņēmusi iesniegumu pārskatīt Steļmaha sporta trenera sertifikātu, taču otrdien "VEF Rīga" vērsās ar iesniegumu LSFP un lūdzot uz izmeklēšanas laiku līdz apstākļu noskaidrošanai apturēt sertifikātu, tādējādi liedzot viņam strādāt ar bērniem.

Kā liecina LSFP mājaslapā publicētā informācija, Steļmaham līdz 2025.gada 23.aprīlim ir derīgs B kategorijas basketbola trenera sertifikāts.

Lai lemtu par Steļmaha B kategorijas sertifikātu, LSFP lūgs trenera darbavietu - Jūrmalas Sporta skolu, kā arī trenera pārstāvētā sporta veida federāciju - LBS - sniegt informāciju par to rīcībā esošiem faktiem, kas saistīti ar masu medijos izskanējušo informāciju par trenera rīcību, vēsta LSFP.

LSFP min, ka "Ministru kabineta noteikumi paredz sporta speciālista sertifikāta anulēšanu, ja pārkāpti sporta nozari regulējošie normatīvie akti vai sporta ētikas normas".

Pēc skaidrojuma saņemšanas jautājuma izlemšanai tiks sasaukta LSFP Sertifikācijas komisijas sēde.

Steļmahs marta beigās atkāpās no Latvijas U-18 sieviešu basketbola izlases galvenā trenera amata pēc tam, kad plašu rezonansi izraisīja viņa negodprātīgās darbības Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) spēlē par bronzas medaļām, kurā viņa vadītā "Jūrmala" izcīnīja uzvaru. Pēc šī incidenta Steļmahs arī apturēja savu dalību LBS Treneru komisijā.

Steļmahs ir arī trenera palīgs "TTT Rīga" vienībā, taču nevarēs būt kopā ar komandu Latvijas čempionāta finālsērijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti