Latvijas basketbolisti uzveic arī vareno Spāniju, pietuvojas Pasaules kausa ceturtdaļfinālam

Latvijas basketbola valstsvienība piektdien ar 74:69 pieveica Spānijas izlasi, un uzvara pār pašreizējiem čempioniem stiprina komandas izredzes Pasaules kausa finālturnīrā sasniegt ceturtdaļfinālu.

(papildināts pēc Brazīlijas uzvaras pār Kanādu)
Kopš valsts neatkarības atjaunošanas Latvijas izlasei spāņus vēl ne reizi nebija izdevies uzvarēt, bet pirmais panākums ļoti būtiski uzlabo izredzes debijā Pasaules kausā sasniegt ceturtdaļfinālu. Nākamais solis latviešiem jāsper svētdien un jāgūst visu izšķiroša uzvara pār Brazīlijas valstsvienību.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija 16 punktus guvušais Dāvis Bertāns, savukārt Rodions Kurucs iekrāja 13 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Spānijas izlasē ar 14 punktiem izcēlās Villijs Ernangomess.

Latvijas valstsvienība pēdējo ceturtdaļu sāka ar 11 punktu deficītu, taču spēja to likvidēt un pārņemt vadību ceļā uz uzvaru.

Mača izskaņā latviešu aizsardzība Spānijai bija pārāk nepārvarama, lai pasaules ranga līderi spētu galotnē pavērst cīņas ritējumu sev par labu.

Spēli Latvijas izlase sāka ar augstu precizitāti uzbrukumā, un spāņi pirmoreiz vadībā pabija pēc nospēlētām trim minūtēm. Būtisku pārsvaru nevienai komandai gan neizdevās iekrāt, un pirmajā pārtraukumā latvieši devās ar minimālu pārsvaru (16:15). Spānijas basketbolisti veiksmīgāk cīnījās par atlēkušajām bumbām, toties soda metienus izpildīja ar zemu precizitāti.

Pirmo tālmetienu Latvijas izlase trāpīja ar septīto mēģinājumu, kad Dāvis Bertāns otrajā ceturtdaļā palielināja pārsvaru līdz 20:16. Spāņi pret ciešo Latvijas aizsardzību sešās minūtēs spēja gūt tikai divus punktus, kas palīdzēja pieaudzēt pārsvaru līdz septiņiem punktiem (25:18). Spānijas basketbolisti gan nekavējās tūlīt panākt izlīdzinājumu un rezultatīva izrāviena turpinājumā arī pārņēma vadību, ko saglabāja arī puslaika noslēgumā (32:29).

Latvieši spoži atsāka spēli ar 8:0 izrāvienu, nedaudz vairāk kā minūtē panākot piecu punktu vadību (37:32), ko noturēt gan neizdevās. Latviešiem situāciju sarežģīja Rolanda Šmita ceturtā piezīme trešās ceturtdaļas vidū, turklāt divi tāli spāņu trīspunktu metieni un rezultatīvs turpinājums ļāva viņiem izvirzīties vadībā ar +12 (54:42).

Spāņu apdomīgā spēle gan nepalīdzēja viņiem noturēties drošā vadībā, un latvieši sāka pakaļdzīšanos, kas pēc Kristera Zorika diviem trāpītiem trīspunktniekiem ļāva atjaunot neizšķirtu (61:61).

Zoriks arī izvirzīja Latviju vadībā ar 65:63, un svarīgu trīspunktnieku vēl trāpīja Dāvis Bertāns. Spēles galotnē latvieši teicami cīnījās aizsardzībā un liedza favorītei Spānijai izglābties.

Ceļu uz ceturtdaļfinālu Latvijas izlasei piektdien vakarā atviegloja Brazīlijas valstsvienība ar uzvaru 69:65 pār Kanādu. Tādējādi visām četrām komandām grupā pirms pēdējās spēļu dienas ir pa septiņiem punktiem, un pa vienas ceļazīmes liktenim izšķirsies katrā no divām atlikušajām spēlēm. Uz ceturtdaļfinālu Filipīnu galvaspilsētā Manilā dosies gan Latvijas un Brazīlijas spēles uzvarētāji, gan Kanādas - Spānijas dueļa spēcīgākā komanda.

Pirms otrās grupu kārtas Latvijas izlasei tāpat kā Brazīlijai četru komandu konkurencē bija iekrātas divas uzvaras un zaudējums, savukārt Kanādai un Spānijai pēc pirmās kārtas bija par vienu panākumu vairāk. Grupas divas spēcīgākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs.

Pirmajā grupu kārtā Latvijas valstsvienība uzvarēja Libānu un pieveica Francijas izlasi, bet zaudēja Kanādas basketbolistiem.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko spēlētāju mačā pret Spāniju rezultāti

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz piedalās 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā. Četru grupu komandas startēja Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies 10. septembrī Filipīnu galvaspilsētā Manilā.