Smaiļotājs Rumjancevs praktiski nodrošina dalību Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas smaiļotājam Aleksejam Rumjancevam pagājušajā nedēļā kvalifikācijas sacensībās neizdevās izcīnīt ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, tomēr sagaidāms, ka sportists varēs posties uz Brazīliju, jo citu valstu komandas neizmantoja visas pieejamās kvotas, liecina Starptautiskās Kanoe federācijas (ICF) informācija.

Rumjancevs Vācijā aizvadītajās atlases sacensībās 200 metru distancē finišēja ceturtais, bet uzreiz dalību olimpiskajās spēlēs nodrošināja divi labākie. Tomēr pēc kvotu izbrīvēšanās uz Rio tiks gan trešo vietu kvalifikācijā izcīnījušais itālietis Manfredi Rica, gan Rumjancevs.

Sagaidāms, ka oficiāli Rumjanceva dalība olimpiskajās spēlēs tiks apstiprināta līdz jūnija sākumam. Pēc starta olimpiskās atlases sacensībās Rumjancevs dalīja 3.vietu Pasaules kausa posmā.

Dalība olimpiskajās spēlēs jau ir oficiāli nodrošināta 15 Latvijas sportistiem, tostarp normatīvu ir izpildījuši 12 vieglatlēti. Olimpisko normatīvu izpildīja Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka un Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, tāpat šķēpmetēji Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika, kā arī soļotāji Arnis Rumbenieks un Agnese Pastare un kārtslēcējs Pauls Pujāts. Olimpiskajam startam gatavojas arī cīkstone Anastasija Grigorjeva. Vēl divas starta vietas paredzētas grupas braucienā riteņbraukšanā.

Lielākā daļa olimpisko spēļu dalībnieku kļūs zināmi līdz jūnija beigām, jo daudzos sporta veidos kvalifikācija vēl turpinās. Sagaidāms, ka Latvija būs pārstāvēta arī BMX riteņbraukšanā, pludmales volejbolā, tenisā, kur varēs startēt Jeļena Ostapenko, kā arī svarcelšanā un peldēšanā. Cerības uz dalību olimpiskajās spēlēs saglabā arī vīriešu basketbola valstsvienība, kas spēlēs kvalifikācijā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti