Latvijas kanoe divnieks un smaiļotājs Akmens iegūst padsmitās vietas pasaules čempionātā

Latvijas kanoe divnieks Aivis Tints/Gatis Pranks sestdien pasaules čempionātā Ungārijā finišēja astotie B finālā 1000 metru distancē un sacensību kopvērtējumā izcīnīja 17.vietu, liecina rīkotāju informācija. Savukārt smaiļotājs Roberts Akmens 200 metros uzvarēja C finālā un nodrošināja 19.vietu kopvērtējumā.

(papildināts pēc sestdienas pusfināliem)
U-23 pasaules čempions Akmens finālbraucienā finišēja pēc 36,05 sekundēm, tuvāko konkurentu apsteidzot par 0,16 sekundēm. Savukārt Tints/Pranks no B fināla uzvarētājiem francūžiem Adriēna Barta un Luika Leonarda atpalika 6,35 sekundes.

Neolimpiskajā smailīšu divnieku 500 metru distancē Roberts Pumpa/Mārtiņš Veispals bija ceturtie B finālā un 13.vietā kopvērtējumā.

Jau vēstīts, ka pasaules čempionātā sadala lielāko daļu starta kvotu dalībai 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.

No Latvijas ekipāžām izredzes Ungārijā pacīnīties par olimpisko ceļazīmi pēdējam ir smaiļotāju četriniekam (K-4) Aleksejam Rumjancevam, Kasparam Tīkleniekam, Denisam Volkovam un Aldim Artūram Vildem, kuri pusfinālā 500 metros braucienā bija piektie un nonāca B finālā. K-4 klasē visas 10 olimpiskās vakances noteiks pēc pasaules čempionāta rezultātiem, tādēļ pie olimpiskās ceļazīmes svētdien varēs tikt arī B fināla uzvarētāji.

Cīņu pusfinālā 1000 metros sestdien turpināja kanoists Roberts Lagzdiņš, kurš braucienā finišēja septītais un nonāca C finālā. Neolimpiskajā 200 metru distancē smailīšu divniekiem Edvards Ceipe/Kristaps Laube pusfināla braucienā ieguva 4.vietu un nopelnīja vietu B finālā.

Kanoistiem 1000 metri ir olimpiskā disciplīna, turpretim smaiļotāju divnieki Tokijā 200 metros nestartēs.

Pasaules čempionāts Segedā beigsies svētdien, 25.augustā.