«Latvijas Pasts» olimpiskās spēles atzīmē ar skeletonam veltītas pastmarkas izdošanu

Ar skeletonistiem veltītas pastmarkas izdošanu "Latvijas Pasts" piektdien atzīmēs Soču ziemas olimpisko spēļu atklāšanu, informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Pastmarka "Skeletons" būs jaunākais papildinājums "Sporta" sērijā.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks piektdien pasta centrā "Sakta", Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19. Savukārt svinīga pastmarkas prezentācija paredzēta plkst. 10, un tajā līdz ar satiksmes ministru Anriju Matīsu un "Latvijas Pasta" valdes priekšsēdētāju Arni Salnāju piedalīsies arī olimpiešu Martina un Tomasa Dukuru mamma Marina Dukure un Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis.

Prezentācijā ikviens interesents jauno pastmarku varēs apzīmogot ar speciālu zīmogu un nosūtīt sveicienus sportistiem Sočos. Panākumiem bagātus startus Latvijas olimpiešiem ar pastkartes starpniecību vēlēs arī jaunās pastmarkas prezentācijas pasākuma dalībnieki.

Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns, un tā izdota 30 000 eksemplāru tirāžā. Jaunā pastmarka paredzēta vienkāršas vēstules nosūtīšanai uz jebkuru pasaules valsti ārpus Eiropas Savienības - tās nominālvērtība ir 0,85 eiro. Kopā ar pastmarku izdota pirmās dienas aploksne un speciālais zīmogs.

Latvijas skeletonisti ziemas olimpiskajās spēlēs piedalās kopš 2002.gada. Pirms četriem gadien Vankūverā Martins Dukurs izcīnīja otro vietu, iegūstot olimpisko sudraba medaļu. Martins Dukurs Latviju skeletonā pārstāvēs arī Sočos, Krievijā. Skeletona disciplīnā vēl startēs Lelde Priedulēna un Tomass Dukurs, bet kopumā Latvija būs pārstāvēta vēl sešos ziemas sporta veidos - biatlonā, bobslejā, hokejā, kamaniņu sportā, slidošanā un slēpošanā.

Skeletons pirmo reizi olimpisko spēļu sacensību programmā bija iekļauts 1928.gadā, pēc tam 1948.gadā, un tikai no 2002.gada šī ziemas sporta disciplīna ir katrā ziemas olimpisko spēļu programmā. 2002.gada olimpiskajās spēlēs skeletona sacensības pirmo reizi norisinājās arī sievietēm.

Latvijas Pasts izdevis arī iepriekšējām olimpiskajām spēlēm veltītas pastmarkas - Olimpiskās spēles Londonā (2012), Olimpiskās spēles Vankūverā (2010), Olimpiskās spēles Pekinā (2008); Olimpiskās spēles Turīnā (2006); Olimpiskās spēles Sidnejā (2000) un Olimpiskās sporta spēles Atlantā (1996).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti