Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Baznīcā Lielbritānijā atrod Ticiāna gleznu

Rīta Panorāma

Saruna ar Regitu Zeiļu un Elīnu Celmiņu par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu darba tirgū

Saruna ar Carnikavas novada domes priekšsēdētāju Daigu Mieriņu

VIDEO: Carnikavā applūdušas sešas mājas; ūdens līmeņa kāpums apstājies

Otrdienas vakarā Gaujā pie Carnikavas izveidojās ledus sastrēgums, tādēļ strauji cēlās ūdens līmenis, appludinot arī dažas ēkas, informēja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.

Viņa skaidroja, ka applūdušas sešas mājas, kuru īpašnieki savulaik iebilduši pret dambja būvniecību gar mājām.

Ūdens līmeņa kāpums pagaidām apstājies un, pēc Mieriņas teiktā, līdz kritiskajai robežai atlikuši 30 centimetri, kurus sasniedzot novadā sāktos nopietnākas problēmas, applūstu citi īpašumi un nāktos slēgt autoceļu P1, kas savieno Carnikavu ar Ādažiem.

Ledus sastrēgums ir izveidojies aptuveni pusotru kilometru no upes ietekas jūrā, upes grīva ir brīva no ledus, tādēļ ir cerības, ka ledus sastrēgumam sakustoties, ledus ātri izplūdīs Rīgas līcī.

Mieriņa arī skaidroja, ka 2015. gadā uzbūvētais dambis Gaujas labajā krastā jau tagad pasargā Siguļus un apdzīvotu vietu Gauja no applūšanas, kur bez dambja ūdens jau būtu sācis ieplūst.

Šodien sasaukta novada civilās aizsardzības komisijas sēde klātienē, lai lemtu par tālākiem soļiem,

tostarp viņa pieļāva, ka varētu lemt par ledus spridzināšanu, ja situācija ilgstoši nemainīsies.

Ādažu novada domē informēja, ka arī tajā apdraudēti īpašumi. Saulkrastu sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Māris Sprindžuks sasaucis sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas izbraukuma sēdi, lai dabā apskatītu ledus sablīvējumu Gaujā, Carnikavas novada teritorijā. Sēdes laikā tiks pieņemts lēmums par pieprasījuma nosūtīšanu NBS iesaistei ledus spridzināšanai Gaujā, lai novērstu plūdus.

Video: Ādažu novada dome

Domē informēja, ka ledus Gaujā apstājies 1,5 kilometru no ietekas jūrā pie Cēlājiem. Ūdens līmenis strauji kāpj, pie tilta atzīme rāda 180 centimetri. Pie Carnikavas promenādes pļavas jau applūdušas.

Jau vēstīts, ka Carnikavas novadā, Krustpils novadā, Pļaviņu novadā un Salas novadā otrdien, 2. martā, plkst. 21.58 izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums saistībā ar ūdens līmeņa paaugstināšanos, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Video: Ādažu novada dome

2. martā ap plkst. 16 uzlūza un sāka iet ledus Gaujā pie Carnikavas. Šobrīd ledus kustība ir apstājusies, bet ūdens līmenis turpina paaugstināties. Naktī, turpinoties ledus kustībai un blīvēšanai, turpināsies ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Otrdien ledus sakustējās un gāja arī Daugavā pie Jēkabpils, vēlāk ledus sakustējās un sākās ledus iešana arī pie Zeļķiem. Pie Zeļķiem ūdens līmenis paaugstinājās par ~ 1,2 metru, pēdējās stundās ūdens līmenis svārstās 20...30 cm robežās.

Naktī turpināsies ledus kustība uz Pļaviņām, gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Oranžā līmeņa brīdinājums ir spēkā līdz ceturtdienas, 4. marta, plkst. 16.00.

Tāpat Vidzemes un Latgales upēs turpinās palu process, kas aizsākās februāra izskaņā. Straujākajos posmos uzlūst ledus sega un iet ledus. Vietām ir applūdušas palienes. 2. martā ledus sakustējās Daugavā pie Jēkabpils un Piedrujas, Aiviekstē un Ogrē vairākos posmos. Ogrē pie Dārziņiem gaidāma zemāko palieņu applūšana.

Otrdien ap plkst. 14 Aiviekstē pie Aiviekstes HES bieza ledus iešana, ūdens līmeis strauji paaugstinājās. Jēkabpilī starp plkst. 16.40 un 16.50 gāja ledus. Zeļķos plkst. 16.30 sāk uzlūst ledus.

Gaujas lejtecē otrdien gāja ledus, pie Carnikavas ledus iešanas laikā ūdens līmenis strauji paaugstinājās par ~60 cm. Lejpus novērojumu stacijas izveidojies sablīvējums, ūdens līmenis turpina paaugstināties. Nedēļas vidū, kļūstot vēsākam laikam, palu process kļūs mazāk aktīvs.

Arī Kurzemes upēs Ventā, Abavā un Bārtā turpināsies ledus uzlūšana un iešana. Lielupes baseina upēs, arī Lielupē turpināsies palu process – gaidāma ledus uzlūšana un iešana, iespējama ledus sastrēgumu izveidošanās. Mūsā pie Bauskas, Lielupē pie Mežotnes un Staļģenes reta ledus iešana.

Otrdien ledus iešana turpinās lejpus Staļģenes un pie Jelgavas. Ledus iešanas laikā upēs veidojas sastrēgumi, gaidāmas krasas ūdens līmeņa svārstības. Lielupē pie Mežotnes applūdušas zemākās palienes, vairākām Lielupes baseina upēm applūdušas palienes un zemākās vietas to tuvumā. Naktī ūdens līmenis pie Staļģenes pazeminājās zem palieņu applūšanas līmeņa.

Lielupē pie Kalnciema ledus sega, ūdens uz ledus, ledus kūst uz vietas, pie Slokas ledus sega, ūdens uz ledus, piekrastes vaļumjoslas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt