Nedēļas nogalē jūrā būs silts ūdens un lieli viļņi

Latvijas piekrastē bieži negadās situācijas, kad ūdens ir silts un vienlaikus ir arī lieli viļņi, taču šajā nedēļas nogalē tā būs, liecina prognozes.

Rīgas līča piekrastē ūdens temperatūra ir ap +18..+21 grādam, nedaudz vēsāks ir jūras krastā Kurzemē - ap +16..+19 grādiem.

Nedēļas nogalē Latvijā pūtīs spēcīgs ziemeļrietumu vējš, bieži brāzmās sasniedzot 15-20 metrus sekundē.

Lielākie viļņi prognozēti piektdienas pēcpusdienā un vakarā, kad to augstums jūras krastā Kurzemē var nedaudz pārsniegt divus metrus, bet līča piekrastē 1,5-2 metrus.

Brīvdienās viļņu augstums jūras krastā būs līdz diviem metriem, līča piekrastē līdz 1,5 metriem.

Glābēji atgādina, ka šādos apstākļos peldēties ir bīstami. Peldoties lielos viļņos nevajag būt pārgalvīgiem un nepeldēt vienatnē, īpaši jāpieskata mazi bērni.

Karte: viļņu augstums Baltijas jūrā piektdienas vakarā (Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs)

Latvijas upēs saglabājoties sausam laikam turpinās ūdens līmeņa samazināšanās. Daugavā, Amatā, Salacā, Lielupē, Ventā un Bārtā ūdens līmenis pazeminās vidēji par vienu līdz desmit centimetriem diennaktī. Savukārt Mēmelē pie Tabokines nokrišņu ietekmē ūdens līmenis nedēļas pirmajā pusē paaugstinājās par 20 centimetriem. Pārējo Latvijas upju novērojumu stacijās vērojamas nelielas ūdens līmeņa svārstības.

Ūdens temperatūra Vidzemes upēs ir ap +17..+21 grādu, Amatā +15 grādi, Latgales upēs +20..+22 grādi, Zemgales upēs +20..+23 grādi, Kurzemes upēs +18..+21 grāds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti