Lietusgāzēs sabojājas LVĢMC mērinstrumenti Siguldā; nav zināms, cik tur nolijis

Otrdien spēcīgā lietusgāze, kas piemeklēja lielu daļu Latvijas un arī Siguldu, iespējams, sabojājusi mērinstrumentus, tādēļ nav zināms, cik daudz nokrišņu bijis Siguldā, kur lietusgāze nodarījusi prāvus postījumus.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC) portāls lsm.lv uzzināja, ka pagaidām Siguldā nolijušā lietus daudzums nav zināms, jo LVĢMC tur atrodas automātiskā novērojumu stacija, kuras nokrišņu daudzuma sensors ziņojis par neadekvāti lielu nokrišņu daudzumu, ko speciālisti atzinuši par kļūdu un šīs dienas gaitā mēģinās noskaidrot, cik daudz Siguldā nolijis. 

Iedzīvotāju mērījumi liecina, ka Siguldas apkaimē varētu būt nolijuši pat 100 milimetri lietus, kas krietni pārsniedz pat visa mēneša normu.

Lietusgāzes Siguldā radīja izskalojumus ceļos, Gaujas senlejā pa nogāzēm plūda dubļu straumes, tādēļ nācās ierobežot satiksmi.

Otrdienas negaisos visvairāk nolija Rīgas ziemeļu daļā - Daugavgrīvā fiksēts 41 milimetrs lietus, kas ir aptuveni 60 procenti no visas mēneša normas, tomēr stiprās lietusgāzes bija lokālas un citur pilsētā nokrišņu daudzums bijis mazāks - Teikā 17 milimetri, pilsētas centrā tikai 15 milimetri.

Lai arī citviet Latvijā, visticamāk, lijis vēl spēcīgāk, LVĢMC novērojumu stacijas lielākie lietus mākoņi apgājuši. 

Spēcīgākās vēja brāzmas negaisa laikā fiksēja Daugavgrīvā un Gulbenē - 18 metrus sekundē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti