Video: Nacionālā baleta mākslinieki sākuši kopīgus attālinātos treniņus

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki jau otro nedēļu trenējas ar lietotnes "Zoom" starpniecību. Trīs reizes nedēļā notiek klasikas treniņstunda, bet reizi nedēļā – fizioterpijas nodarbība, medijus informē Latvijas Nacionālās operas fonda pārstāvji.

Lai nodrošinātu attālinātās nodarbības, būtiska nozīme ir baleta treniņu zāles apskaņošanas un video ierakstīšanas tehnikai, kas ar Latvijas Nacionālās operas fonda atbalstu tika uzstādīta iepriekšējā gadu mijā.

“Baletdejotājiem šobrīd ir iespēja trenēties individuāli, “Youtube” skatoties treniņa stundas, ko ievieto pedagogi no visas pasaules.

Taču mūsu kopējās nodarbības uztur kolektīva garu. Ir prieks redzēt citam citu un komunicēt – tā ir pavisam cita sajūta un motivācija trenēties.

Mums, pedagogiem, attālinātās treniņstundas sākotnēji bija izaicinājums – īpaši tādēļ, ka video un skaņu dejotāji katrs savās mājās redz un dzird ar aizkavēšanos, taču nu jau esam iemanījušies!” stāsta Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Latvijas Nacionālās operas fonds dibināts 1997. gadā, un tā mērķis ir atbalstīt Latvijas Nacionālās operas un baleta radošo darbu, organizējot fizisko un juridisko personu ziedojumu piesaisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti