Režisors Viesturs Meikšāns un scenogrāfe Monika Pormale piesaka jaunu teātra apvienību «Freshfreshfr»

2020. gada pavasarī izveidota jauna latviešu teātra apvienība “Freshfreshfr”. Tās veidotāji ir Latvijas teātra profesionāļi – režisors Viesturs Meikšāns un scenogrāfe Monika Pormale. Apvienība darbosies vizuālā teātra lauciņā, koncentrēsies uz mūzikā balstītu teātri, kā arī darbosies starptautiskā mērogā, medijus informē Viesturs Meikšāns.

“Freshfreshfr” darbosies bez piesaistes noteiktai teātra telpai, un aktieru trupa tiks uzaicināta uz katru projektu atsevišķi.

Mākslinieki uzsver, ka jaunā teātra apvienība strādās vizuālā teātra estētikā, kurā izteiksmes līdzeklis ir spēcīga un jēgpilna vizualitāte un vēstījums var tikt nodots bez izrunāta vārda.

Monika Pormale kā viena no Eiropas vadošajām scenogrāfēm būs “Freshfreshfr” vizuālās estētikas veidotāja.

Apvienības darbībā uzsvars tiks likts arī uz mūzikas teātra žanru. Tas tiek izprasts kā starpdisciplinārs žanrs, kurā izrādes dramaturģiju nosaka spēcīgs muzikālais materiāls, kas rasts gan klasiskajā, gan laikmetīgajā mūzikā.

Apvienība sadarbojas ar jauno mūzikas teātra dramaturgu Evartu Melnalksni, kurš pieredzi šajā jomā guvis studijās Vācijā, darbojoties Štutgartes, Berlīnes un Hamburgas operās, kā arī Rūras trienālē.

Apvienības darbības mērķis ir paplašināt izpratni par mūzikas teātra iespējām un veidot spilgtas interpretācijas.

Režisors Viesturs Meikšāns skaidro: “Mēs nonācām pie domas, ka ir svarīgi strādāt konkrētos estētiskos rāmjos. Šī būs atvērta platforma, kurā var piedalīties citi mākslinieki, bet vienojošie faktori ir mūzika un spēcīga vizualitāte. Mēs strādāsim kopā arī ar dažādiem Eiropas māksliniekiem, festivāliem un nevalstiskām teātru organizācijām.”

Starp “Freshfreshfr” nākotnes projektiem būs “Ārprāts un civilizācija” pēc Mišela Fuko darba motīviem, Arnolda Šēnberga opera “Mozus un Arons”, projekts “Marx + Mozart”. Plānoti starptautisku komponistu radīti mūzikas teātra projekti ar nosaukumiem “The last boyband”, “The art of silence: dramatic/cinematic”, “Everything must go”. Īpašs veltījums Nobela laureāta Pola Krugmana darbam “Ekonomika un sabiedrība” būs izrāde ar nosaukumu “Die bunte Vögel”. Savukārt kailums mūzikā tiks reflektēts darbā “Freikörperkultur”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt