Liepājas teātrī top iestudējums «Dēmōns» Viestura Meikšāna režijā

Režisora Viestura Meikšāna vadībā Liepājas teātrī pašlaik notiek darbs pie Mihaila Ļermontova poēmas iestudējuma "Dēmōns". Pirmizrāde paredzēta 28. martā, medijus informē teātra pārstāvji.

Poēmu ar gandrīz tādu pašu nosaukumu – "Dēmons" – krievu romantisma dzejnieks Ļermontovs izstrādāja visu savu neilgo mūžu. Tajā viņš risina stāstu par izraidīto eņģeli, kurš spiests pavadīt savu esību vientulībā un naidā, līdz negaidīti iemīl skaisto meiteni Tamāru. Viņa nespēj pretoties Dēmona valdzinājumam. 

“Ir kaut kādas cilvēka tumšās puses, kas mani interesē kā mākslinieku,” par darba izvēli stāsta Viesturs Meikšāns.

“Šajā stāstā piesaista tas, ka Dēmons nav klišejiski ļaunais. Darbs dod iespēju runāt par to, cik viss ir relatīvs, jo arī Dēmons alkst pēc mīlestības.

Tik kaislīgu materiālu es vēl nekad neesmu iestudējis. Tajā ir vienreizēja mīlestības koncentrācija. Apbrīnojami, ka Ļermontovs, būdams tik jauns, kaut ko tādu varēja sarakstīt,” viņš turpina.  

Iestudējums “Dēmōns” iecerēts kā vizuālā teātra izrāde, kuras viens no centrālajiem struktūrelementiem ir mūzika. “Vizualitāte un mūzika ir divi galvenie pīlāri, uz kuru turas mūsu izrāde,” papildina režisors. Mūzikai būs izšķiroša nozīme vēstījuma asociatīvajā un emocionālajā uztverē. Īpaši šim iestudējumam radīto komponista Matīsa Čudara mūziku izrādes laikā dzīvajā izpildījumā atskaņos džeza trio “Auziņš - Čudars – Arutyunyan”.

Vēstījumu, kuram raksturīga izsmalcināta dzejas valoda un vareno Gruzijas kalnu tēlojumi, režisors Meikšāns veido ciešā sadarbībā mākslinieci Moniku Pormali. Iestudējumam palīdz tapt arī mākslinieces asistente Paulīne Kalniņa, dramaturgs Evarts Melnalksnis un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Galvenās lomas izrādē atveidos Agnese Jēkabsone un Egons Dombrovskis.

Izrādē piedalīsies arī Liepājas Universitātes aktierkursa 3. kursa studenti Kintija Stūre, Agnija Dreimane, Madara Krživeca, Artūrs Irbe.

Izrādi iespējams noskatīties arī 29. martā, kā arī 8. un 24. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti