Latvijas Nacionālajā operā sezonas jauniestudējums: Vāgnera «Klīstošais holandietis»

Latvijas Nacionālās operas (LNO) pirmais jauniestudējums būs Riharda Vāgnera opera “Klīstošais holandietis” – meistardarbs, ar kuru 1918. gada 15. oktobrī darbību sāka Latvju opera, kas vēlāk pārtapa par Latvijas Nacionālo operu. 

Šogad “Klīstošo holandieti” iestudēs muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, režisors Viesturs Kairišs, scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, horeogrāfe Elīna Lutce, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja. Galvenās lomas interpretēs izcils solistu sastāvs – Egils Siliņš, Vida Miknevičute, Ains Angers, Korbijs Velčs un citi. Jauniestudējuma pirmizrāde notiks 28. septembrī.

Latvijas Nacionālās operas un baleta simtās sezonas atklāšanas koncerts notiks 6. septembrī. Tā programma veidota divās daļās, no kurām pirmā veltīta baletam, bet otrā – operai. Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti, LNO koris un orķestris piedāvās ieskatu gaidāmās sezonas jauniestudējumos un ļaus atskatīties uz spožākajām mākslas virsotnēm no iepriekšējo sezonu uzvedumiem.

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti