Latvijas Nacionālais balets viesosies Hannoverē ar iestudējumiem «Korsārs» un «Karlsons lido…»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 26. februāra līdz 1. martam Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Vāciju, kur Hannoveres Valsts teātrī izrādīs Ādolfa Adāna baletu “Korsārs” un Jura Karlsona baletu “Karlsons lido…”. Abu iestudējumu horeogrāfiju veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, medijus informē Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāvji.

“Iestudējumi, ar kuriem viesosimies Hannoverē, ir atšķirīgi: “Korsārs” ir lielais klasiskais balets, “Karlsons lido”… – mūsdienīgāks iestudējums. Bet abiem ir arī kas vienojošs – šie uzvedumi ir atraktīvi, dzīvespriecīgi un jautri. Baletu “Korsārs” raksturo daudzi sarežģīti pas de deux, grupu un solo dejas, kā arī spilgti tēli un dinamika - publikai nebūs garlaicīgi ne mirkli.

Šis balets lieliski ļauj parādīt mūsu baleta trupas meistarību. Savukārt baletu “Karlsons lido...” esmu iestudējis tā, lai tas būtu interesants gan bērniem, gan vecākiem.

Katrs šajā izrādē atradīs sev kaut ko tuvu un uzrunājošu. Es un Latvijas Nacionālais balets ar nepacietību gaidām viesizrādes!” saka Aivars Leimanis.

Balets “Karlsons lido”
Balets “Karlsons lido”

No 26. līdz 29. februārim notiks Ādolfa Adāna baleta “Korsārs” viesizrādes, kuru muzikālo pavadījumu spēlēs Lejassaksijas Valsts orķestris Hannoverē Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Galvenās lomas baletā “Korsārs” viesizrādēs interpretēs Elza Leimane, Annija Kopštāle, Baiba Kokina, Jolanta Lubēja, Raimonds Martinovs, Arturs Sokolovs, Viktors Seiko, Avetiks Karaptejans. Latvijas Nacionālajā baletā “Korsāra” pirmizrāde notika 2003. gadā. Iestudējumu veidojuši horeogrāfs Aivars Leimanis, scenogrāfe Līga Purmale, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece un gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs. “Korsāra” viesizrādes notikušas Francijā, Spānijā, Portugālē, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā un Maskavā. Horeogrāfs Aivars Leimanis baletu “Korsārs” ar panākumiem iestudējis arī Horvātijā un Slovēnijā.

No 29. februāra līdz 1. martam jaunos skatītājus aicina uz Jura Karlsona baleta “Karlsons lido…” viesizrādēm. Pēc Astridas Lindgrēnes populāro grāmatu motīviem tapušais balets visai ģimenei saņēmis ''Lielo Mūzikas balvu 2013'' kategorijā “Gada uzvedums” un jau vairāku sezonu garumā gūst skatītāju atsaucību. Iestudējumu veidojuši horeogrāfs Aivars Leimanis, scenogrāfs Mārtiņš Vilkrārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, videomākslinieks Artis Dzērve un gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs. Hannoverē titullomu dejos Andris Pudāns un Aleksandrs Osadčijs, Brālīša lomā – Vanda Visnape-Trocjuka. Rīgā tuvākās “Karlsons lido…” izrādes būs skatāma 7. martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti