Elza Leimane radījusi horeogrāfiju prestiža baleta konkursa galā koncertam

Horeogrāfe Elza Leimane un Latvijas Nacionālā baleta solisti Jūlija Brauere, Ieva Rācene, Kristaps Jaunžeikars un Roberts Naje radījuši videodarbu prestižā Valentīnas Kozlovas Starptautiskā baleta konkursa (Ņujorka) galā koncertam, kas šogad notiek digitālajā vidē, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) pārstāvji.

Elzas Leimanes jaundarba “Solo? Repeat!” ar Annes Milleres mūziku ieraksta tapšanā piedalījies scenogrāfs Andris Freibergs, gaismu mākslinieks Ainārs Pastars, bet video veidoja Jānis Ķeris.

Elza Leimane aicināta piedalīties konkursa galā koncertā kā viena no iepriekšējo gadu laureātēm. “Man piedāvāja dejot pašai vai radīt jaunu horeogrāfiju, un es izvēlējos otro iespēju. Esam priecīgi satraukti, kameras priekšā ir atšķirīga pirmizrāde. Es varētu to salīdzināt ar aktiera darbu uz skatuves un aktiera darbu kino, katrā ir atšķirīgi smalkumi. Gribu teikt lielu paldies Latvijas Nacionālās operas un baleta vadībai, scenogrāfam Andrim Freibergam, gaismu māksliniekam Aināram Pastaram un kolēģiem, kas palīdzēja īstenot šo darbu,” stāstīja Elza Leimane.

Valentīnas Kozlovas Starptautiskais baleta konkurss ir viens no nozīmīgākajiem pasaulē, tajā piedalās 125 dejotāji no visas pasaules. Konkursa kārtas tiešraidē notiek, pieskaņojoties dažādu reģionu laika zonām. Latviju konkursā pārstāv Rīgas Baleta skolas audzēknes Keita Marija Bloma un Aleksandra Treimane. Savukārt konkursa žūrijā līdzās daudzām izcilām pasaules baleta personībām strādā arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis un Rīgas Baleta skolas pedagoģe, Starptautiskā Baltijas baleta konkursa direktore Regīna Kaupuža. Žūriju vada kādreizējais Parīzes baleta premjers Šarls Žids.

Konkursa galā koncerts un apbalvošanas ceremonija notiks 15. martā pulksten. 19.00 pēc Latvijas laika un, tāpat kā konkursa kārtas, skatāms konkursa ”Facebook” un “Youtube” kanālos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti