Ceturtās «Kara piezīmes» - dramaturga ceļojums uz Ukrainu īsi pirms pamiera

Teātrī "Dirty Deal Teatro" 10. martā notiks projekta "Kara piezīmes" ceturtais pasākums. Šajā reizē uz Ukrainu ir devies un savus iespaidus teātra tekstā pārvērtis dramaturgs Jānis Balodis, viņa lugas lasījumu iestudē režisors Valters Sīlis. Kā allaž, pēc lasījuma sekos publiska diskusija, kurā piedalīsies radošā komanda, viedokļu līderi, kā arī skatītāji.

Jāņa Baloža darbs vēstīs par paša dramaturga ceļojumu uz Kijevu divas dienas pirms pamiera noslēgšanas. Par saviem iespaidiem, ierodoties Ukrainā, viņš stāsta: "Es redzu tilta margas nokrāsotas. Apakša dzeltena, augša zila. Agrāk tā noteikti nebija. Laternu stabi - apakša dzeltena, augša zila. Tā nebija. Arī garāžu kooperatīva "kastītēm" uz jumta karogi. Tādu skatu pirms vairākiem gadiem varēja ieraudzīt, iebraucot Maskavā - garāžu kooperatīvs, dārza mājiņa un Krievijas karogs, bet Kijevā tā vēl nesen nebija. Pie daudzstāvu mājām Ukrainas karogi. Gads ir apkārt, tētis atkal strādā Kijevā, un es braucu pie viņa."

Savā darbā Balodis ietvēris ne tikai personīgos novērojumus par pārmaiņām Ukrainā, bet arī savas sarunas ar tēvu, kurš dzīvo un strādā Kijevā. "Kara piezīmju" pasākumā 10. martā pats dramaturgs arī izpildīs sevis radīto tekstu. Lasījuma režisors būs Valters Sīlis.

Balodis un Sīlis jau iepriekš sadarbojušies vairākos novērtētos iestudējumos. Kopā viņi veidojuši tādas "Dirty Deal Teatro" izrādes kā "Visi mani prezidenti", "Mārupīte", "Nacionālais attīstības plāns", "Zudusī Antarktīda", Latvijas Nacionālā teātra izrādi "Pieaugušie".

Pēc lasījuma sekos diskusija, kurā piedalīsies Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes profesore, politoloģe Žanete Ozoliņa un Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors, sociālantropologs Roberts Ķīlis, kā arī Jānis Balodis un Valters Sīlis. Diskusiju vadīs Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes lektors, aktieris, improvizators Mārtiņš Daugulis.

Kā vēstīts, projektā "Kara piezīmes" katru mēnesi cits dramaturgs un režisors līdz pat augustam sekos līdzi notiekošajam pasaules politiskajā ainā, lai redzēto, dzirdēto un sajusto pārvērstu dramaturģiskā materiālā.

Projektā "Kara piezīmes" piedalās dramaturgi Ivo Briedis, Aiva Birbele, Matīss Gricmanis, Jānis Balodis, Justīne Kļava, Sergejs Timofejevs, Agnese Rutkēviča, Rasa Bugavičute, Lauris Gundars un teātra tekstu lasījumu režisori - Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Dāvis Auškāps, Valters Sīlis, Dmitrijs Petrenko, Viesturs Meikšāns un Elmārs Seņkovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti